Coaching, consulting – profesjonalne rozwiązania dla firm

W naszym pomocnym wpisie omawiamy zagadnienia z dziedziny biznesu, które są popularne w obecnym czasie. Powinien poznać je każdy manager pragnący zdobyć wiele w współczesnym, niełatwym finansowo świecie. Namawiamy do lektury.

ConsultingTo pomoce dla biznesu, które zasadzają się na tym, że działalność wynajmuje zewnętrzną spółkę consultingową, która udostępnia kadrę specjalistów w celu dokonania dogłębnej analizy ogólnej sytuacji przedsiębiorstwa. Tacy spece poszukują zagrożeń firmy i orzekają, jak zniwelować błędy i zracjonalizować funkcjonowanie.

praca w grupie

Źródło: flickr.com

Zazwyczaj ich zadanie wygląda tak, że przez jakiś czas kolekcjonują materiały (chociażby na temat takich spraw, jak skuteczne zarządzanie procesami), rozmawiają z kadrą, oceniają księgi przedsiębiorstwa, a potem tworzą dogłębny raport, w którym punktują wszystkie możliwe mankamenty oraz możliwości ich likwidacji. Prawidłowo przeprowadzony konsulting może wyzwolić przedsiębiorstwo nawet z dużych problemów finansowych.

CoachingZasadza się na tym, że przedsiębiorstwo coachingowe oddaje do dyspozycji jednego (lub więcej) specjalistę (który zaliczył edukację, jaką realizuje polecana szkoła coachingu) którego zadaniem jest szkolenie i podsuwanie korzystnych zmian jednemu członkowi przedsiębiorstwa, np. managerowi, który na co dzień zarządza dużym zespołem kadrowym i powinien odznaczać się pewnymi przydatnymi atrybutami – dowiedz się co to coaching. Zanim mentor rozpocznie pracowanie nad konkretną osobą musi przez jakiś czas gromadzić materiały o nim – na przykład jak daje sobie radę z pracą, taką, jak zarządzanie zmianą lub czy prawidłowo traktuje swoich podwładnych. Potem przez kilka tygodni przeprowadza z podopiecznym specjalne lekcje. Efekt takiego doradzania może być wspaniały – a jak się mawia, w gospodarce najistotniejsza jest zdolna kadra .

Nie da się ukryć, że tego typu usługi dają wiele dobrego biznesowi. W sytuacji, gdy poszukujesz renomowanych agencji consultingowych albo szkoleniowych, do wyszukiwarki internetowej wklej słowa „szkolenia Kaizen”.