Rzeczywiście warto uczyć się języka obcego, zwłaszcza angielskiego. To wręcz obowiązek i gwarant poradzenia sobie w wielu sytuacjach życiowych

Spośród wielu umiejętności, jakie musimy posiadać w dzisiejszych czasach na szczególna uwagę zasługuję znajomość obcego języka. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, iż chodzi tak naprawdę o język angielski, ponieważ cały świat w jakimś stopniu się nim posługuje, co oznacza, że nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się dogadać.

egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
To międzynarodowy język. Wielu z nas pragnęłoby jednak go lepiej znać. Jak to osiągnąć? W przeszłości światowym językiem była łacina, następnie język francuski (serwis internetowy), obecnie jest angielski. Wielu twierdzi, że w przyszłych latach takim językiem stanie się chiński, więc już najlepiej w dzisiejszych czasach się go uczyć. Być może tak będzie, na razie jednakże bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W naszym kraju znają go szczególnie młode osoby, Ci którzy urodzili się już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem ruskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc język całkowicie z odmiennej grupy językowej (naszej), natomiast angielski to język germański.

Może Cię też zainteresować:

książka

Autor: Luke Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób z pokolenia 40-60 lat (nie mówiąc już o starszych osobach) nie jest w stanie się właściwie go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi, bo potrzebny jest on w pracy czy w innej sytuacji. Jak pokazuje rzeczywistość jest to do zrobienia. Nauka języka obcego, a w szczególności angielskiego nie jest tak więc taka trudna, jak się wydaje, najkorzystniej rozpocząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, mieć na uwadze o tym, iż jeśli pragniemy osiągnąć jakieś wyniki niezbędna jest regularność. To podobnie, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie zobaczymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć jakby od czasu do czasu.

Powinniśmy przyswajać dużą ilość słówek, oglądać wiele filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować konwersacje w tym języku. Nie ma to jak mówienie w obcym języku. Dlatego też istotne jest, aby posługiwać się tym językiem z innymi ludźmi. Idealne są do tego wyjazdy językowe bądź obozy językowe – więcej. Dużo osób właśnie tak się szybko uczy, gdyż w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu informacja, że się da, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle trudne i stresujące, jednak jeśli pragniemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Odpowiednim sposobem są szkolenia konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na dość identycznym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.