Użyteczne rozwiązania oświetleniowe dla sklepów – na co trzeba zwracać uwagę

W odpowiednio prosperujących sklepach potrzebnie należy zwrócić uwagę na należyte oświetlenie. Nawet niewielkie niedociągnięcia mogą negatywnie wpłynąć na sprzedaż. Systemy oświetleniowe muszą być poprawnie zaprojektowane. Przede wszystkim znaczące jest należyte oświetlenie ekspozycji i artykułów w sklepie. Niedoświetlenie zdoła spowodować, że Klienci nie zwrócą uwagi na produkty, które są słabo oświetlone.

wnętrze sklepu

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Prócz oświetlenia ekspozycyjnego należy zwrócić uwagę na oświetlenie ogólne. Za ciemne oświetlenie w sklepie spowoduje, że Konsumenci będą czuć się niekomfortowo, albowiem po prostu w danym sklepie będzie za ciemno. Bezspornie nie sprzyja to wykonywaniu zakupów.

Teraz w sklepach zwykle spotykamy się z oświetleniem ledowym. Oświetlenie LED posiada multum zalet, jest to oświetlenie energooszczędne i bardzo wydajne, prócz tego do wyboru mamy przeróżne rodzaje oświetlenia LED. Dzięki temu możemy wybrać niejedno fascynujące i użyteczne rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu.

Bardzo ważne jest między innymi zwrócenie uwagi na dobór barwy światła. Ma to ważne znaczenie w sprzedaży. Czemu? Temperatura barwowa powinna być porządnie dobrana do kategorii towarów, kiepski wybór barwy światła zdoła spowodować, że artykuł będzie wyglądał niekorzystnie.

Przykładowo w wypadku wędlin i mięsa wskazane jest zastosować światło o barwie pąsowej, w wypadku nabiału światło białe, natomiast w przypadku odzieży oraz kosmetyków – światło neutralne, które ma duży wskaźnik Ra.

To wyłącznie kilka rzeczy, które potrzebnie należy wziąć pod uwagę planując oświetlenie w sklepie. Niech nie zdaje nam się, że oświetlenie w sklepie to kwestia małej wagi.

Wszystkie omawiane tutaj dane pod tym hiperłączem są niezwykle ciekawe, więc nie czekaj dłużej, tylko odszukaj więcej wiadomości, które Cię fascynują.

Wręcz przeciwnie. Trafne oświetlenie wspaniale oddziałuje na ciekawe przedstawienie artykułów, oświetlenie złe – wręcz przeciwnie. Jeżeli więc zależy nam na przyciągnięciu jak najogromniejszej ilości zainteresowanych Klientów, pamiętajmy o właściwym, godziwym oświetleniu w sklepie.