Samochody ciężarowe pod fachowym nadzorem, czyli co zazwyczaj psuje się w tego rodzaju pojazdach

W wielu mniej bądź bardziej popularnych maksymach czart bywa łączony z pośpiechem, a to jak świetnie wiemy, w każdym przypadku kończy się nieszczęściem Jeżeli takie skrzydlate myśli zastosować do kierowców tirów, to od razu przypominają się groźne wypadki, w których najczęściej giną pasażerowie osobówek.

A tak naprawdę przyczyną wspomnianych wypadków staje się nie tylko nadmierna prędkość, lecz także ryzykanctwo czy rozkojarzenie oraz zmęczenie. Bądź co bądź, mechanicy pracujący w serwisach samochodów ciężarowych mają niemało roboty, bo część uszkodzonych samochodów znów powraca na drogi.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Pewne elementy wraz z biegiem miesięcy ulegają całkowicie normalnemu zużyciu.

Zajrzyj na kolejną witrynę – w niej oczekuje na Ciebie kompleksowy wpis (www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-podlodziowe) tego tematu. Stworzyliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Doświadczeni kierowcy wiedzą, kiedy trzeba jechać do autoserwisu, żeby wymienić klocki hamulcowe albo ogumienie. Można zatem powiedzieć, że niektóre prace są najzwyczajniej w świecie zaplanowane ze stosownym wyprzedzeniem. Tymczasem do kolejnej kategorii wliczymy takie naprawy, które trudno przewidzieć. Jeśli kierowca tira podczas wykonywania manewru cofania zahaczy o ogrodzenie, to koniecznie trzeba będzie odwiedzić serwis. Naprawa naczep, regeneracja plandek czy wymiana skorodowanych zamków to wręcz standardowe usługi zakładów mechaniki pojazdowej tirów.

Kompletnie osobną sprawą jest awaria, która przydarza w trasie. Tutaj najczęściej zawodzi elektronika. Jeden nieduży element może skutecznie unieruchomić czterosuw nawet na parę godzin. Wszystko bywa uzależnione od rodzaju usterki i tego, jak szybko pomoc drogowa tir przybędzie na miejsce.

Zawsze bądź na bieżąco (https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-karcher-k-techkar,3,3584,2524) w tych tematach, które Cię interesują. Jeżeli szukasz uzupełniających treści, kliknij w wyznaczony link, a tam czeka na Ciebie wiele aktualnych artykułów z owego tematu.

Fachowcy potrafią uruchomić na drodze niemalże każdy wóz. I to bywa bardzo istotne, gdyż jeżeli przewożone są artykuły łatwo psujące się, to podczas upałów liczy się czas.

Częstotliwość występowania awarii bywa uzależniona od co najmniej kilku kryteriów. W grę wchodzą: wiek samochodu, cyfra kilometrów na liczniku, a także umiejętności konkretnego kierowcy. Miłośnicy motoryzacji będą dbać o swój wóz i z łatwością zauważą źródło możliwych drogowych kłopotów. A powracają do tematu, pomoc drogowa TIR często wyjeżdża także do awarii układu jednego, uszkodzonego ogumienia i najrozmaitszych problemów z silnikiem. Przydługawy i znany najprawdopodobniej tylko mechanikom spis awarii zamykają nieczęsto zdarzające się usterki. Tak czy owak, bez pomocy drogowej ciężarówki daleko nie pojadą.