Czy warto zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków? Zobacz, jakie minusy i zalety się z tym wiążą

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to rozwiązanie , które wybiera coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, które zostały wybudowane na działkach, które pozbawione są dostępu do miejskiej kanalizacji. Dzięki budowie takiej oczyszczalni nie musimy budować szamba, a równocześnie zatroszczymy się o środowisko, jest naszym bezpośrednim otoczeniem. Są one bowiem ekologiczne i w stu procentach bezpieczne.

Dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mieszkają w miejscu nie mającym dostępu do miejskiej kanalizacji – nasz serwis www takie rozwiązanie jest bardzo korzystne. W odróżnieniu od szamba przydomowe oczyszczalnie ścieków na etapie użytkowania nie wiążą się praktycznie z żadnymi kosztami. Nieczystości, które odprowadzane są do szamba (http://www.ajpszamba.pl/) muszą być przecież od czasu do czasu wywiezione. Co jaki czas trzeba je wywozić uzależnione jest od wielkości szamba.

Kingspan

Stawiając na przydomowe oczyszczalnie ścieków ,nie ma już konieczności wywożenia ścieków. Są one czyste, prawo zezwala więc, aby zostały one odprowadzone do gruntu na działce , której posiadaczem jest właściciel oczyszczalni – . Budowa takiej oczyszczalni to spory wydatek, jednak naprawdę szybko się on zwróci. Jej eksploatacja przez dwanaście miesięcy nie będzie wiązała się z kosztami większymi niż trzysta złotych.

Jeżeli zdecydujemy się na budowę mającej małe rozmiary przydomowej oczyszczalni ścieków, nie będziemy musieli ubiegać się o pozwolenie na budowę. Przed budową wystarczy jedynie zgłosić plan budowy do starostwa. Budując oczyszczalnię, trzeba jednak znaleźć dla niej miejsce na działce zgodnie z określonymi przepisami prawa budowlanego. Trzeba więc odsunąć ją na odległość dwóch metrów od granicy posesją sąsiednią. Musi ona zostać także właściwie odsunięta od ujęcia wody przeznaczonej do spożycia.

To w istocie wszystkie wymogi dotyczące ulokowania przydomowej oczyszczalni ścieków na posesji. Firmy, które prowadzą sprzedaż oczyszczalni na ogół mają do zaoferowania usługi kompleksowe. Wybór takiej firmy oznacza, że oczyszczalnia zostanie nie tylko dopasowana do potrzeb prowadzonego gospodarstwa, ale będzie także przez tę firmę serwisowana. Jest to dla właściciela działki istotnym udogodnieniem. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to naprawdę doskonały wybór, który pozwala znacznie zaoszczędzić.