Co brać pod uwagę projektując garaż? Kilka ważnych informacji

Garaż to oczywiście ważny element dla każdego posiadacza auta i każdy jego właściciel chciałby mieć na pewno garaż zarówno wystarczająco pojemny, jak i energooszczędny. Niestety nie każdy producent garaży blaszanych zabiega o to, aby oferowane gotowe konstrukcje w tym względzie spełniały wszelkie wymogi i nierzadko jedno odbywa się kosztem drugiego.

Nie oznacza to rzecz jasna, że nie wyszukamy na rynku takich garaży, które spełnią wszystkie nasze wymagania. Warto wcześniej sprawdzić – producent garaży blaszanych. Należy mieć na uwadze, że decydując się na kupienie gotowego

garaż

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

już garażu, powinniśmy uwzględniać różne czynniki, które mogą wpływać na jakość korzystania z tego typu konstrukcji. Jedną z ważnych kwestii jest między innymi odpowiednio dobrana brama garażowa, która jeżeli nie będzie najwyższej jakości może powodować duże straty ciepła lub być mało komfortowa podczas użytkowania. Jakie bramy zatem wybierać? Obecnie godnym polecenia rozwiązaniem są między innymi bramy segmentowe.
Wspomniane bramy cechują różne zalety. Zobacz więcej – najlepsze bramy segmentowe. Podstawową jest to, że są jak najbardziej wygodne podczas użytkowania, jako że, brama kontrolowana jest automatycznie i co ważne nie potrzebują dodatkowego miejsca przed garażem, tak jak to wygląda w przypadku innych rodzajów, jako że brama otwierana jest przesuwając się po suficie garażu. Oprócz tego gwarantuje ona odpowiednią ochronę w garażu, umożliwiającą utrzymanie w nim ciepła. Bramy takie robione są z blachy i wypełnione dodatkowo pianką, blachy te przypominają segmenty – stąd też pochodzi nazwa bram.

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest bezproblemowe otwieranie bramy. Tak samo nie będziemy mieć problemu z dobraniem koloru bramy chociażby do koloru stolarki okiennej, gdyż dostępne są one w przeróżnych odcieniach. Kłopotliwe nie powinno być też sterowanie bramą – możemy bowiem albo zdecydować się na sterowanie automatyczne, albo ręczne.

Oczekujesz na nowy wpis? Chcę zawiadomić Cię, że autorska strona www (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/systemy-sterowania-elektryczne/) jest już gotowa. Więc zapraszam do lektury.

Jest to zatem jak najbardziej korzystne rozwiązanie, ponieważ spełnia wszystkie najważniejsze zapotrzebowania w tym zakresie.
Rzecz jasna sama brama to tylko część kwestii, jakie musimy uwzględnić w przypadku garażu. Jeśli chcielibyśmy, aby jak najlepiej spełniał on swoją rolę zwróćmy uwagę również na pozostałe kwestie, takie jak między innymi ocieplenie ścian garażu, czy właściwe jego oświetlenie.