Nowe sprzęty w szkole?

Chyba każdy rodzic, który ma pociechę w wieku szkolnym, zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że warunki, w jakich uczą się nasze pociechy w szkole, bez wątpliwości nie są na wysokim poziomie. W wielu szkołach można spotkać zniszczone meble, które pamiętają sporo pokoleń uczniów. Najczęściej rodzice oczywiście zgłaszają swoje pretensje do dyrektorów szkół, jednakże prawda jest taka, że ci najczęściej mają po prostu związane ręce. Otrzymują tak niedużo pieniędzy z urzędów gmin, że wymiana całego wyposażenia w szkole praktycznie nie jest możliwa.

Autor: STABILO

Jeżeli mimo wszystko należysz do rodziców, którzy tak łatwo się nie poddają, wówczas możesz spróbować działać na własną rękę, a być może uda Ci się zmienić coś w szkole, do której chodzi Twoje dziecko.

Jeśli ten tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł, który opisuje podobne tematy.

Na początek powinieneś zapisać się do komitetu rodzicielskiego działającego w szkole – tam bez wątpliwości poznasz innych ludzi, którym dobro uczniów także leży na sercu. Wspólnie możecie naprawdę sporo zdziałać – chociaż niedużo osób w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, jest to jak najbardziej osiągalne.

Jednym z łatwych sposobów na otrzymanie dodatkowych pieniędzy jest branie udziału w różnego rodzaju konkursach dla szkół. Zwykle wymaga to przedstawienia jakiegoś planu, jeśli jednak zdecydujecie się na pracę w parę osób, wówczas przygotowanie takiego zgłoszenia bez wątpienia będzie dla Was bułką z masłem. Uzyskane w takich konkursach pieniądze można przeznaczyć przykładowo na nowe meble dla dzieci .

Jeżeli uda Wam się nawiązać trwałą współpracę z dyrekcją szkoły, wówczas możecie razem ubiegać się dla przykładu o środki unijne. Okazuje się, że szkoły często nawet nie wiedzą, że mogą się zgłaszać po różnego rodzaju dofinansowania, które pozwalają na zainwestowanie znacznej ilości pieniędzy w szkołę.Jest jeszcze jeden sposób na uzyskanie do szkoły nie bezpośrednio funduszy, ale samych przedmiotów. Jeżeli w pobliżu Waszej placówki znajduje się na przykład jakaś firma trudniąca się produkcją rzeczy z drewna, być może zgodzi się ona przekazać na rzecz szkoły przykładowo ławki szkolne w zamian za reklamę wykonaną w szkole i wśród rodziców dzieci (ławki dla pierwszoklasistów). To bez wątpienia świetny sposób, który sprawdza się w wielu wypadkach.

O sprawach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się możemy z internetu. Wówczas wystarczy przeczytać tekst o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Dla firmy to właściwie żaden koszt, zaś korzyść wizerunkowa może być naprawdę spora.