Jakim sposobem ograniczyć wydatki za gaz czyli plusy i minusy zmienienia dostarczyciela gazu.

Jednym z trzech podstawowych mediów, jakie są podłączane do zdecydowanej większości mieszkań oraz domów, jest gaz. Wprawdzie coraz więcej domowych gospodarstw rezygnuje z niego, ograniczając się do wody i prądu, ale w dalszym ciągu zdecydowana większość rodzin korzysta z niego. Do niedawna jeszcze wszyscy którzy korzystali z tego medium byli skazani na zasady, które ustaliło PGNiG, jednak od kilku lat klienci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna wybrana firma musi mieć podpisaną umowę do dystrybucji gazu, lecz jest to niezależny podmiot, sam ustalający cenniki i zasady dostarczania. Niekiedy cenniki różnią się zależnie od pory doby, i w takich przypadkach dla pewnych osób zmiana może się opłacać, choć generalnie ceny dla większości klientów wyglądają na bardzo podobnym poziomie . Sama zmiana sprzedawcy gazu to nie jest trudna procedura, ponieważ starczy wypowiedzieć dotychczasowe zobowiązanie i podpisać nową z nową firmą. Taka zamiana jest zupełnie darmowa, nie będzie się ponosić za to żadnych opłat, a dodatkowo nie powoduje przerwy w dostawie gazu albo konieczności modyfikowania instalacji.

W praktyce, aby zmienić dostawcę gazu, dobrze jest upoważnić wybranego sprzedawcę do występowania w naszym imieniu. Wtedy wszystkimi sprawami już on się zajmie, czyli zerwie umowę z dotychczasowym i zapłaci kaucję która zagwarantuje ciągłe dostawy. Sam proces przenosin trwa kilka tygodni, i po upływie tego czasu rozliczenia będą już dokonywane z nowym podmiotem. O ile rzecz jasna nowy sprzedawca będzie miał podpisaną kompleksową umowę na dostawę energii gazowej. Wtedy klient dostanie tylko jedną umowę, i za dystrybucję, i za zużycie.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co znajdziesz w ofercie Koperty foliowe co-ex, która tyczy się podobnej tematyki.

Jeśli jednak umowa będzie obejmowała jedynie usługę sprzedaży, to będzie jednak trzeba opłacać dwie faktury (firma handen). Mimo, że obecnie możliwości zmiany dostawcy są tak duże, to niewielu ludzi póki co się na to decyduje. Jeśli ktoś jest będzie zainteresowany, to powinien szczegółowo sprawdzić taryfy i być może uda mu się znaleźć taką, która mu obniży rachunki. Natomiast jeśli zmiana operatora nic nowego nie będzie wnosić, to należy się dobrze zastanowić, czy warto się w to angażować.