Funkcjonalne projekty domków

Wybór właściwego planu domu to nadzwyczaj doniosła kwestia. Projekt musi pasować do wielkości parceli, wytycznych wyznaczonych przez urząd konkretnej gminy, oraz dopełniać żądania właściciela. Projekt domu z dachem dwuspadowym to zwykle wybierany pomysł przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Domki będące w owej kategorii charakteryzuje prosta i złączona bryła, również bezproblemowa struktura dachu, co w istotny sposób wpływa na wartość budowy.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+
Przekrycie budowli dachem dwuspadowym powoduje, że pomieszczenia na poddaszu mają zazwyczaj jeden skos, dzięki czemu jest możliwość ciekawie organizować indywidualne pomieszczenia. http://www.dkrm.com.pl/pokrycia-dachowe/ dwuspadowy to dach energooszczędny, ponieważ im mniejsza nawierzchnia dachu, tym niższe starty ciepła budynku. Im mniej przestrzeni dachu, załamań, tym mniej mostków termicznych, przez które ucieka ciepło z domu. Stylistyka domu z dachem dwuspadowym to też istotny czynnik przy wyborze domu. Projekty z dachem dwuspadowym to projekty ponadczasowe i szykowne – Studio Krajobrazy. Dobór propozycji z dachem dwuspadowym jest ogromny.

Dom niedrogi w budowie i energooszczędny, to dla wielu ludzi wymarzony projekt domu. Projekt domu z dachem dwuspadowym posiada zawsze konkretną, prostą konstrukcję i przejrzysty funkcjonalny kształt. Domki z dachem dwuspadowym stanowią nieśmiertelny szczegół krajobrazu, nawiązują do standardowej i rzetelnej zabudowy, charakteryzuje je gustowna jakość architektoniczna.

Model domu o prostym konturze budynku opartym najczęściej na planie prostokąta i z dachem dwuspadowym, jest także prosty w budowie, co umożliwia często na realizację wielu prac budowlanych systemem gospodarczym. Strych w wzorach domów z takim zadaszeniem jest w stanie być doświetlone oknami dachowymi, czy też lukarnami, co wyśmienicie oświetla górne pokoje. W tym ostatnim przypadku bryła jest bardziej wzbogacona, a strych zyskuje na nawierzchni użytkowej. Jednocześnie trzeba się liczyć z wyższymi ubytkami ciepła.

Projekt domu z dachem dwuspadowym to projekt pożyteczny i niedrogi w budowie, a dołożenie indywidualnych szczegółów nadaje budynkowi charakteru.