Pełne wartościowych składników mineralnych karmy dla naszego czworonożnego pupila

Każda osoba, która postanawia mieć czworonoga musi zdawać sobie sprawę z tego, że to ogromna odpowiedzialność. Nie jest łatwo opiekować się psem, który nie zawsze jest karny i w dodatku musi, tak samo jak człowiek, chodzić do lekarza i mieć jedzenie, które będzie właściwie wpływało na jego rozwój.

zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, że trzeba dbać o odpowiednie żywienie naszego pupila, musimy prowadzać go do weterynarza i przynajmniej dwa razy dziennie musimy iść z nim na spacer, to trzeba dbać też o to, by psiak miał jakąś rozrywkę, czyli musimy każdego dnia poświęcić czas na zabawę z naszym czworonogiem. Jednak żeby pies był skory do zabawy musi odpowiednio jeść. Idealnym rozwiązaniem jest dobrze skomponowana karma purina dog chow (link do sklepu). To karma, która jest produkowana dla mniejszych i większych psów. Dlatego można zacząć karmić naszego psa tą karmą, gdy jest mały, a potem przejść na opcję dla starszych psów. Dodatkowo karma ta jest stworzona też w wersji Specjalne Potrzeby. To znaczy, że producenci dbają nie tylko o zbilansowane składniki dla psa w każdym wieku, ale również postarali się dopasować karmę do konkretnych potrzeb psa.

Nie ociągaj się, a jeżeli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam tutaj (https://timebutik.pl/zegarki-meskie-timberland-c-2_32.html). W tamtym miejscu znajdziesz interesujące wątki.

Z fajnej miski lepiej się je
Kiedy kupujemy czworonoga lub wybieramy psa ze schroniska musimy pamiętać o tym, żeby zakupić mu odpowiednie miski na karmę – oferowane na Gdy idziemy do sklepu zoologicznego widzimy tam różne miski. Pies w domu powinien mieć zawsze miskę napełnioną wodą. Natomiast, jeżeli chodzi o miskę na karmę, to może być ona wypełniona tylko w czasie posiłku. Psy widząc jedzenie po prostu jedzą. Chyba, że są rzeczywiście świetnie wytresowane i bez komendy nie ruszą jedzenia.

kot

Autor: Maren Höfs
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nasze domowe psy umieją dać łapę, nie wyrywają się na smyczy, ale na pewno nie nauczyliśmy ich jeść na komendę. Tak, więc musimy pamiętać o tym, by do do miski na karmę wrzucać jedzenie o stałych porach. Inaczej będziemy musieli walczyć z nadwagą naszego psiska. Trzeba też pamiętać o tym, by regularnie zmieniać w misce wodę i czyścić miski, z których pies je. Wiadomo, że jak pies wpałaszował suchą karmę to nie trzeba od razu biec i szorować miski. Ale gdy dajemy psu mokrą karmę, to pamiętajmy, by umyć miskę zanim później damy naszemu pupilowi następną porcję jedzenia, przecież my sami też nie chcemy jeść z brudnego talerza. Pies, kiedy ma zadbaną miskę od razu je z dużym apetytem.