Każdy z nas może ulec wypadkowi, całe szczęście jest pogotowie. Ich szybka pomoc jest niezmiernie ważna

co dzień czyjeś życie jest zagrożone. Istnieje wiele przyczyn, najczęściej ulegamy różnorakim wypadkom, dużo z takich zdarzeń niestety kończy się śmiercią. Sporo wymaga szybkiej reakcji, to od tego zależy, w jaki sposób nasz organizm poradzi sobie w takiej sytuacji. Ratownicy medyczni pracują w ciągu całej doby, ponieważ przez cały czas może się zdarzyć, iż potrzebna będzie natychmiastowa reakcja. Co jest niezbędne do ratowania życia?

sprzęt medyczny

Źródło: czarmed.pl
Wiadomo, że czynnik ludzki jest bardzo ważny, bez niego nie można uruchomić żadnego urządzenia. Jednak, nie mając odpowiedniego, coraz nowocześniejszego sprzętu nie można nawet myśleć o poważnej akcji ratowniczej i ratowaniu życia. Istotny jest rzecz jasna ambulans, żeby szybko dojechać w miejsce zdarzenia, ale sam pojazd to nie wszystko, liczy się to co wewnątrz.

Zajrzyj do wpisu, który jest pod podanym linkiem oraz czytaj więcej botox wrocław na ów temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie czekaj!

A są tam bardzo interesujące i zaawansowane urządzenia do ratowania życia. Deska ortopedyczna to specjalny rodzaj noszy , który ułatwia stabilizację ratowanej osoby jak i jego przeniesienie w utrudnionych warunkach. Wykorzystuje się ją w zdarzeniach, w jakich człowiek mógł mieć obrażenia ciała, zwłaszcza kręgosłupa.

Deska ortopedyczna zapewnia bezpieczeństwo choremu na czas transportu do placówki medycznej. Ma pasy dające bezpieczeństwo, jak również stabilizator głowy, odpowiedzialny jest on za ochronę dla kręgosłupa. Jest to niezbędne wyposażenie karetek. Ważne jest także krzesełko kardiologiczne, które ułatwia transport pacjentów. Wykonane są z lekkiego aluminium, posiadają dwa kółeczka ułatwiające transport.

Muszą posiadać blokadę zabezpieczającą przed niekontrolowanym złożeniem w trakcie transportu, ważne są także pasy, które zabezpieczają poszkodowaną osobę w czasie transportu. Tego typu krzesełko jest odpowiednie do przenoszenia przez dwie osoby. Niezbędny jest także defibrylator. Oddziałuje on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest stłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które płyną poprzez serce, jak i powrót do standardowej, dobrej pracy serca.

To najważniejsza oraz dająca dobre efekty metoda, która zwięsza szanse przeżycia w trakcie ciężkich zaburzeń czynności serca. Wykonana w ciągu trzech minut od utraty przytomności powiększa szansę przeżycia w 75% przypadków.