Z jakich powodów światło jest tak ważne dla naszych organizmów, jak rozwiązać można problem jego niedoboru zimą.

Słońce jest bardzo potrzebne do tego, żeby zdrowo i normalnie żyć. Nie tylko dzięki niemu produkowana jest tak ważna witamina D, lecz ma także ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Dłuższy czas bez dostępu do słońca u części osób powoduje rozdrażnienie, osłabienie czy niekiedy i stany depresyjne.

Po znacznie więcej informacji serdecznie zapraszam na (www.banery-druk.net/banery-reklamowe-kielce) stronę www. Nie wahaj się – poszerz swoją wiedzę na tentemat opracowany w artykule.

Znana nawet jest chorobowa jednostka, nazywana często depresją sezonową, która daje dokładnie takie same objawy jak prawdziwa depresja, ale jej powodem będzie właśnie niedobór światła . Objawia się ona głównie w zimie, gdy rankiem, jak się wychodzi do pracy jest ciemno i zakończeniu dnia nic się nie zmienia. Tym sposobem można praktycznie przez okrągły tydzień nie mieć okazji przebywać w naturalnym oświetleniu, co ma ogromny wpływ na nasze organizmy.

światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje jednak prosty, skuteczny i niedrogi sposób na to, żeby chociaż trochę zminimalizować problemy braku dostępu do słońca. Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, czyli kuracja wykonywana za pomocą odpowiednich lamp (wysokiej jakości światłoterapia). Lampy stosowane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, żeby emitowały światło podobne do widzialnego. Natomiast terapia (Alkater – odtruwanie warszawa) będzie polegać na tym, że się spędza czas w pewnym oddaleniu od zaświeconej lampy, przeważnie ma to być od kilkudziesięciu minut do nawet trzech godzin.

Już po paru dniach powinny być widoczne pierwsze efekty, choć w niektórych przypadkach będzie niezbędne wsparcie się jakimiś lekami. Kuracje tego typu są zalecane nie tylko w przypadku, kiedy się już ma problemy, ale także profilaktycznie.