Blogi

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie miał pojęcia, czym jest blog oraz czemu ma on służyć. Osoby, jakie przed laty spisywały pamiętnik w papierowej wersji, nie marzyły nawet, iż kiedyś będą mogły to utrwalić na kompie po czym będą mogły się podzielić swoimi przemyśleniami z pozostałymi ludźmi.

pokój dziecka

Autor: silentworks
Źródło: silentworks
Blogi robią się coraz w wyższym stopniu poPULarne, ponieważ można odszukać informacje z każdej dziedziny życia, napisane przez osoby doświadczone. Naczelną wartością blogów jest wymiana sądów na interesujący nas w danym momencie temat. Nazwa „blog” czerpie z angielskiego od terminu web log. To jakiś rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, różnorodnych jak też uporządkowanych chronologicznie tekstów. Ładu na tej stronie internetowej pilnuje jej posiadacz, a jednocześnie twórca. Blogi zazwyczaj umożliwiają archiwizację tekstów i ich porządkowanie.

Niebywale ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz więcej pytań? (https://www.scootive.pl/Akcesoria-Media/Naklejki) Jeżeli tak, to zapraszamy do kontaktowania się. Z przyjemnością odniesiemy się do najkrótszej wieści.

Komentowanie wpisów przez innych eksploatatorów jest czynnością powszednią. W oczekiwaniu na komentarz albo komentując tekst drugiego eksploatatora umieszcza się własne wypowiedzi. Wszelkie blogi traktowane są jako medium łącznościowe oraz noszą nazwę blogosfera.

Rodzaje blogów: można rozróżnić wiele wariantów blogów, przyjąwszy właściwe wyznaczniki podziału. Ze względu na ich profil jak też poruszane w nich tematy: indywidualne, specjalistyczne. Istnieje 5 głównych gatunków blogów: blogi osobiste – pisane w nich treści tyczą się życia osobistego twórcy.

Jeśli Twoim zdaniem prezentowany tekst jest wciągający, to przeczytaj także pomocne źródło (https://www.wilanow.varsovia.edu.pl/), które posiada absorbujące dane – one z pewnością Cię zaciekawią.

Zapisywane są w większości wypadków w celu podzielenia się prywatnymi ideami, praktykami i uczuciami,

Takim jest np. (blog parentingowy), który tworzą oraz piszą rodziciele. Blogi zawodowe – pisane w nich treści tyczą się tematów profesjonalnych. Pisane są zwykle w celach naukowych lub zawodowych.