Jak kupić opony zimowe?

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock

Trudno wyobrazić sobie podróż autem zimą bez konkretnych opon. Mimo to wielu twierdzi, że opony całoroczne sprawdzają się zimą. Czy rzeczywiście można wziąć to za pewnik?

To oszczędność najczęściej stanowi o jeździe w zimie na jednym zestawie opon. Na wstępie, bez budowy napięcia, można powiedzieć, że właściciel auta musi pamiętać, że sprawne opony zimowe z są koniecznością.

Czym różnią się zimowe oponyZalety zimówek są oczywiste. To one gwarantują przyczepność na śliskiej drodze. Po prostu, poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jeśli zaprezentowane w niniejszym artykule informacje są dla Ciebie emocjonujące, to dodatkowo, który posiada podobne teksty.

Droga hamowania dzięki nim skraca się dwa razy w stosunku do opon na cały rok. Skręcanie dzięki nim też wydają się bezpieczniejsze.Opony w zimowe, letnie i całoroczne różnią się nawet mieszanką gum, z których są wykonane. Zimówki mają szerokie rowki i więcej nacięć, które powodują, że guma dzięki elastyczności nadaje się do niedogodnych warunków. Elastyczna opona zabezpiecza przed poślizgiem, gwarantując dobrą przyczepność.

Autor: Michelin

Żywotność oponPewne opony to niestety tylko te nowe. Opony na zimę nie mogą być w użyciu, kiedy zaczyna się wiosna i rośnie temperatura. Czyli gdy nastaje ciepły czas, kierowcy muszą bezwarunkowo od razu wrócić do letniego ogumienia. Używanie zimówek mimo wysokiej temperatury niszczy bieżnik i skraca życie opon. Wielu kierowców decyduje się na używane opony, ale to nie zawsze najlepszy koncept. Gdy bieżnik się traci głębokość, ściera się, to znaczy, że potrzeba wymiany opon. Szczęśliwie poza sezonem można znaleźć solidne promocje w internetowych sklepach.

Zadbaj o oponyTuż po zamianie opon trzeba trzymać się ważnych zasad. Prowadzący nie powinien gwałtownie hamować i przyspieszać. Opony na zimę muszą się zwyczajnie dotrzeć, dlatego wymagają trochę czasu, czyli przejechać 200 km. opony – strona www