Gdzie kupić opony na najbliższy sezon?

Opony to przedmiot codziennego użytku dla dużej liczby ludzi na całym świecie. Istnieje duzi odmian ogumienia – do samochodów osobowych, dostawczych, do urządzeń rolniczych i przemysłowych czy wreszcie do rowerów. Każdy z tych rodzajów różni się zazwyczaj wyglądem bieżnika i poziomem twardości wykorzystanej| gumy. Służy to przystosowaniu powstającego elementu do konkretnego terenu lub warunków pogodowych. Najbardziej zaawansowane pod względem technologii są opony stosowane w wyścigach i rajdach samochodowych. Ich żywotność jest jednak niezbyt długa – każdy kierowca wykorzystuje w czasie rajdu formuły pierwszej nawet kilka zestawów opon.

Opony dla kierowcyKierowcy aut osobowych powinni mieć świadomość jak duże znaczenie w kwestii ograniczenia zagrożeń mają nowe opony. Umożliwiają one idealną przyczepność w najbardziej wymagających warunkach pogodowych i zapewniają bezpieczeństwo.

Skoro opisywana kwestia Cię ciekawi i chcesz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz w linku (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/kontakt) – to nieco odmienny punkt widzenia na taką tematykę.

Opony bieżnikowane, ze względu na cieńszą niż pierwotnie warstwę tworzywa, charakteryzują się większą podatnością na uszkodzenia mechaniczne, niż opony nowe . Większy koszt niesie więc za sobą większą trwałość, co miewa spore znaczenie przykładowo przy okazji szybszej jazdy w ramach autostrady. Tak samo jest w przypadku opon wykorzystywanych w ciężarówkach.Opony do ciężarówek są zazwyczaj bardziej obciążone, powinny być więc co jakiś czas zastępowane nowymi.

Opony do zadań specjalnych

obrazek

Źródło: http://sxc.hu/

Maszyny przemysłowe także potrzebują określonego rodzaju opon. Wyprodukowanie takiego elementu wymaga niekiedy dużej ilości tworzywa i profesjonalnych urządzeń. Stąd też opony (zalecamy tą stronę) przemysłowe, których ceny sięgają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za sztukę. Taki koszt dotyczy jednak głównie ogromnych wywrotek używanych przy wyrobiskach, których pojemność jest ogromna. Niektóre opony muszą wytrzymać duże ciężary, przy utrzymaniu nieznacznych wymiarów – jak w przypadku ogumienia stosowanego w podnośnikach, czy dużych naczepach . W celu zmniejszenia obciążenia stosuje się wtedy większą ilość kół, które mają na celu równe rozłożenie ciężaru. Opony do takich urządzeń są także produkowane ze specjalnej odmiany gumy, w technologii odmiennej niż tej stosowanej w wypadku ogumienia do aut osobowych.