Planując przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niesamowita energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale równie błyskawicznie chłonie poznane wiadomości. Rodzice w większości przypadków starają się spożytkować tę zdolność i od najmłodszych lat inwestują w jego rozwój. “On jest geniuszem!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do siedmiu w języku angielskim.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka? Niestety, nie uzyskamy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma bowiem czas na stopniowe pogłębianie wiedzy, początkowo głównie w formie zabawy. Od czego więc zacząć? Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np.: Nauka angielskiego, a ujrzymy bogatą listę ogłoszeń. Taka lista też na . Możemy zdecydować się posłać dziecko na zajęcia indywidualne i grupowe. Te pierwsze, bezustannie są najczęściej wybieraną propozycją. Rodzic sam określa porę lekcji, a program dostosowany jest do dziecięcych wymagań i założeń. W przypadku zajęć indywidualnych oraz korepetycji mamy zagwarantowaną 100% uwagę i skupienie lektora na uczniu oraz wygodę i elastyczność dotyczącą miejsca i formy zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji gdy dziecko w pierwszych latach życia nie jest zainteresowane nowym językiem, wskazane jest odczekać trochę czasu. Może warto sprawdzić czy dziecko nie jest uzdolnione muzycznie? Nauka gry na pianinie rozwieje nasze wątpliwości. Badania pokazują, że słuchanie muzyki instrumentalnej we wczesnym dzieciństwie, stymuluje rozwój dziecka o zdolnościach matematycznych. Muzyka doskonali i utrwala proces zapamiętywania, uczy skupienia, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem (o tym na ).

Szkoły muzyczne czasami aranżują koncerty, na których maluchy mogą pochwalić się grą na instrumencie, pokonując strach przed występami publicznymi i tremę. A właśnie na tym rodzicom zależy najbardziej. Na wykształceniu pewnego swej wartości człowieka.