Czy istnieją rozwiązania, żeby w aucie nie było tak głośno? Ależ oczywiście!

Dosyć spory poziom hałasu, który panuje w kabinie samochodowej dość znacznie zmniejsza wygodę podróżowania. Możemy to jednakże odmienić! Wyciszenie samochodu jest rzeczywiście możliwe.

Materiały wygłuszające jesteśmy w stanie podzielić na dwa typy. Pierwszym z nich są maty, które są odpowiednie do eliminowania dźwięków o tonach niskich. Najbardziej wartościowe cenowo są materiały oparte o bituminy, wykazują one bardzo dobre właściwości wygłuszające. Do tej grupy należą: taśma dekarska i przeznaczone do wyciszenia maty bitumiczne. Ich najbardziej znaczną zaletą jest dobry stosunek ceny do jakości, natomiast wadą konieczność podgrzewania podczas wyklejania powierzchni. Bituminy również słabo wytrzymują skrajne temperatury.

wygłuszenie samochodu

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com

Bardziej kosztownym rozwiązaniem jest użycie materiałów na bazie gumy butylowej. Posiadają one rzeczywiście o wiele lepsze właściwości tłumiące, co wpływa na mniejszy hałas w kabinie. Najważniejszą wadą jest o wiele większa cena w porównaniu do mat bitumicznych.

Czy pragniesz wyszukać zbliżony materiał? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na ofertę, która zapewne też przypadnie Ci do gustu!

Następną grupę materiałów, które służą do wyciszania pojazdu stanowią pianki. Ich najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie natężenia dźwięków o tonach wysokich. Dokonując ich zakupu, należy kierować się kryterium wodoodporności. Materiał, który jest w stanie chłonąć wilgoć nie będzie bowiem najlepszy do stosowania go w aucie, a do takich z pewnością zaliczają się, tzw. pianki “piramidki”, dość często wykorzystywane w studiach nagraniowych.

Bardziej korzystnym wyborem są pianki polietylenowe albo stworzone ze spienionego butylo-kauczuku, posiada on bardzo dobre właściwości tłumiące. Niezwykle ciekawym pomysłem będzie również izolowanie przednich drzwi, poszycia zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Koszt takich materiałów nie będzie duży, będzie wynosił około stu-dwustu złotych. Rezultat zaś może być naprawdę zaskakujący. Nie tylko będzie w stanie zminimalizować hałas w kabinie, ale także z pewnością wyraźnie podniesie jakość dźwięku głośników które są montowane w drzwiach. Należy się jednak liczyć z koniecznością ściągnięcia tapicerki, co właściwie nie jest przecież dużą trudnością. Dzięki tym metodom możemy faktycznie wyciszyć samochód, by cieszyć się zdecydowanie wyższym komfortem jazdy. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdź też: wyciszanie samochodu