Co to jest oświetlenie awaryjne, jakie ma zadania i w jaki sposób się je wykonuje.

W różnego rodzaju budynkach i obiektach niezwykle ważną sprawą jest odpowiednie bezpieczeństwo. Na przykład duży nacisk kładzie się na ochronę przeciwpożarową, a także dobre oznakowanie dróg ucieczki.

Jednym z ważniejszych systemów przy takiej ochronie jest oświetlenie awaryjne, po niemiecku nazywane sicherheitsbeleuchtung.

Mamy nadzieję, że powyższy wpis Ci się spodobał. Jeżeli tak, to na tej stronie (http://www.trias.pl/) masz możliwość przeczytać kolejne ciekawe wiadomości. Opowiedz o swych przemyśleniach.

Mimo że na co dzień nie zwraca się na nie uwagi, to pełni bardzo istotną rolę, jeżeli coś zaczyna się dziać. Jego głównym zadaniem będzie zapewnienie odpowiedniej widoczności w środku w sytuacji, jak coś będzie się działo z podstawowym zasilaniem. A sytuacja tego typu może mieć miejsce przykładowo podczas pożaru, kiedy przeważnie odcięcie prądu to jedna z pierwszych rzeczy jaką się wykonuje. Lecz takie awaryjne oświetlenie przydaje się również w sytuacjach, gdy z jakiegoś innego powodu główne zasilanie zostaje odcięte.

oferta

Autor: Liebherr
Źródło: Liebherr
Przepisy szczegółowo określają, jakie parametry powinno posiadać tego typu zasilanie, i każdy notbeleuchtung hersteller, to znaczy jego producent powinien się ich trzymać. Zasilanie awaryjne w oparciu o te przepisy podzielić można na trzy główne rodzaje, to znaczy oświetlenie wyjść ewakuacyjnych, strefy otwartej i strefy podwyższonego ryzyka. Instalacja tego typu zostać musi zrealizowanaprzez osoby mające odpowiednie uprawnienia, a jej dopuszczenie do użytku uwarunkowane jest przeprowadzeniem odpowiednich testów.

Poza tym co pewien okres czasu musi ona przejść badania kontrolne, podczas których jest kompleksowo sprawdzana. Przy jej projekcie warto współpracować z osobą zajmującą się zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, przez co wszystko stanowić będzie jedną spójną całość.