Czemu naturalny kamień stał się doskonałym materiałem do budowy i wykończenia ogrodów.

Jednym z najlepszych i też bardzo często stosowanych materiałów wykorzystywanych jako budulec w ogrodach jest naturalny kamień. Tak naprawdę będzie się on sprawdzał we wszystkich stylistykach, czy to będzie to ogród z gatunku nowoczesnych, czy w stylu wiejskim, to w każdym takim przypadku kamień będzie tam pasował. Zwłaszcza, że najróżniejszych jego odmian jest bardzo dużo, więc i możliwości na wykorzystanie również jest sporo.

otoczaki, kamień

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Część kamieni, takich jak granit, bazalt czy porfir są bardzo wytrzymałe i twarde, dlatego też stosuje się je najczęściej na murki, ogrodzenia czy nawierzchnie. Również bardzo często wykorzystywane wapienie oraz piaskowce są znacznie delikatniejsze, dlatego też można je zabezpieczyć specjalnymi środkami, żeby mogły dłużej służyć.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swą wiedzę z powyższy temat, to zapraszam do mojej strony. Należy wejść w moje łącze i voila.

(Otoczaki) Dzięki najróżniejszym rodzajom kamieni, różniących się między sobą wyglądem, kolorem i właściwościami mechanicznymi można je rzeczywiście ciekawie komponować. Kamienie naturalne przeważnie stosuje się w ogrodach na powierzchnię chodników, murki czy elewacje, ale mają też ogromne znaczenie dekoracyjne, to znaczy najróżniejsze skalniaki, sadzawki czy nawet samodzielne głazy.

ogórd, kamienie

Autor: e-ogrody.com
Kupując kamień do ogrodu należy w pierwszej kolejności się dowiedzieć, do czego będzie on przeznaczony- przykłady zastosowań odszukasz tu : . Kamień oferowany jest w wielu różnych postaciach, różni się głównie wielkością kamyków. Na wysypywanie ścieżek czy alejek potrzebny będzie drobniejszy gryz. Do budowy murków bardziej praktyczne będą większe elementy, a jeszcze innych kamieni potrzebować się będzie przy konstrukcji skalniaka albo oczka wodnego. W tych ostatnich zastosowaniach świetnie sprawdzą się najróżniejsze otoczaki, czyli kamienie o zaokrąglonych kształtach, z reguły powstałych pod wpływem działania wody. Ze względu na duże zapotrzebowanie otoczaki produkuje się aktualnie także w sposób mechaniczny, dzięki czemu ich oferta jest znacznie szersza, niż kamieni występujących naturalnie. Posiadają one bardzo zróżnicowane rozmiary, przeważnie jest to między kilkanaście a kilkadziesiąt milimetrów.