Potrzeba pamiętać o konieczności dokonywania zgłoszeń, jakie są wymagane od właścicieli zakładów handlujących w krajach Unii

Właściciele firm prowadzący obrót handlowy z innymi państwami Wspólnoty Europejskiej powinni pamiętać o potrzebie składania deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Zobowiązani są do tego wszyscy przedsiębiorcy, którzy osiągną ustalone progi statystyczne.
Nie zapomnij o formalnościach
Przedsiębiorcy, którzy w obrocie handlowym z krajami członkowskimi osiągną określone progi statystyczne, muszą pamiętać o składaniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to bywa dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Z pewnością dużo osób zastanawia się, czym w ogóle jest intrastat, trzeba przyznać, że pojęcie to nie jest naszym rodakom zbyt dobrze znane. Intrastat to informacje składane w celach statycznych. Rzeczone deklaracje można złożyć tak i w formie elektronicznej, jak też na tradycyjnych drukach.
To powinno być wypełnione rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle ważne, by deklarację intrastat złożyć w podanym czasie, więc potrzeba tego przypilnować. Czasami może się przydarzyć, że podane wartości są błędne. W przypadku kiedy zauważy się podobną nieprawidłowość, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat. Wspomniane modyfikacje dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” albo „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, gdy mimo zauważenia pomyłki nie złoży się korekty, podmiotowi zagrażają sankcje natury prawnej.

Wszelkie informacje powiązane z wymogiem złożenia deklaracji Intrastat można znaleźć na witrynie sieciowej Głównego Urzędu Statystycznego. Także progi statystyczne są ustalane przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.