Jak troszczyć się o samochód w zimie?

czas zimowy jest mało sprzyjającym okresem dla kierowców – błyskawicznie zapadający zmrok, gołoledź, chłód, śnieg. Wszystko to sprawia, iż nasz wóz wymaga szczególnej troski.

Felgi czerwonego BMW - przykład

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zatroszczyć się o niego tak, by nie zawiódł w niespodziewanej sytuacji. Każdy prowadzący z pewnością doskonale wie, że stan techniczny wozu jest bardzo ważny.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj również zbliżone wiadomości, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Wymiana opon albo sprawdzenie stanu amortyzatorów jest powszechnie praktykowane. Na nieszczęście, zapominamy jednakże o pozornie błahych kwestiach, takich jak czyszczenie felg aluminiowych jakie mogą mieć ogromny wpływ na użytkowanie czterokołowca -. Chcieliśmy zwrócić uwagę na nieco kluczowych rzeczy w tym temacie. Zaopatrzenie się w podstawowy sprzęt do odśnieżania pojazdu – szczotka oraz skrobaczka jest podstawą. Warto dokonać zakupu jeszcze jesienią, by śnieg Cię nie zaskoczył jak też nie zmusił do oczyszczania samochodu tym, co obecnie znajdzie się pod ręką.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod tym linkiem oraz czytaj więcej zencar 11kw na ów temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Dobrą inwestycją jest odmrażacz do szyb, jaki pozwoli prędko usunąć lód bądź szron z szyb. Pamiętaj, by oczyścić ze śniegu również dach, światła i maskę – spadając, może o wiele utrudnić widoczność na drodze tak Tobie, jak też innym kierowcom.

Nierzadko stawianym pytaniem jest, czy powinno się myć samochód zimą. Najlepszym rozwiązaniem będzie mycie ręczne – kierowca prawdziwie dbający o własny samochód nie skorzysta z myjni automatycznej w czasie mrozu. Jeżeli temperatura jest dodatnia, możemy zdecydować się na tenże krok – pamiętaj jednak, aby usunąć zalegający śnieg na samochodzie jak też koniecznie zainwestuj w woskowanie, co zabezpieczy podwozie przed fatalnym działaniem soli rozsypywanej na drogach. Po skończonej jeździe osusz chodniki.

Nie wyłącznie zapobiegniesz w ten sposób bezładowi w środku auta, lecz i zabezpieczysz elektronikę przed zwilgotnieniem. Z kolei dobrze napompowane opony zmniejszają możliwość poślizgu. Załóż felgi rota, a Twój wóz zyska elegancki wygląd.