Do stałej obsługi auta przydadzą się wszelkiego rodzaju akcesoria.

Należą do nich rozmaitego rodzaju dywaniki, nakładki na fotele samochodowe i środki myjące. Prócz faktu konieczne powinny pozostawać szmatki i niewielkie miotełki oraz przedmioty pozwalające na przeprowadzanie drobnych napraw w samochodzie.

Lepiej specjalistycznymi samochodowymi akcesoriami są folie samochodowe, które wolno nakładać na pojazdy. Spełniają one tak funkcje ochronne, jak i ozdobne.
jonnesway

Źródło: http://www.martex.com.pl/
W samochodzie na pewno przydadzą się dywaniki gumowe. Dzięki takim dywanikom korzystanie z auta pozostaje o dużo przyjemniejsze, a poza takim pozwolą one na utrzymanie auta w świetnym stanie. Podczas sprzątania pojazdu starczy odkurzyć te dywaniki i także wyprać, a później pozostawić do pełnego wyschnięcia, by móc cieszyć się odpowiednio wysprzątanym samochodem. Jednak właściciele aut mercedes mogą wybierać produkowane z myślą o nich dywaniki gumowe mercedes.
właściciel

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com
W utrzymaniu samochodu w świetnym stanie pomogą także nakładki na fotele samochodowe. Potrafią one zapewniać kierowcy komfort podczas prowadzenia pojazdu, a poza takim powodują one, iż ewentualne zabrudzenia nie pojawiają się od razu na fotelach, lecz mogą zostać szybko usunięte z samych nakładek. Czyszczenie całych fotele na pewno byłoby mocniej kłopotliwe aniżeli czyszczenie samych nakładek. Podczas mycia samochodu można je dokładnie wyczyścić nie wyjmując również z pojazdu lub szczegółowo wyprać dzięki wyjęciu na zewnątrz. Toteż zdaje się, że należy małej wielkości środki myjące wozić w samochodzie, albowiem dzięki temu pozostaje można dokonać szybkich porządków w samochodzie. Natomiast większa liczba środków myjących jest przechowywana w jednym z przydomowych wnętrz gospodarczych. Należy przyznać, iż większe porządki samochodowe (przyczepy zabudowane) w najbardziej swobodny sposób mogą zostać przeprowadzane na prywatnej, dobrze sporej posesji.

Dobrze wysprzątany i wypolerowany pojazd potrafi zostać właściwie zabezpieczony albo ozdobiony przy użyciu folii samochodowej. Jedną z takich folii będą folie samochodowe 3m. Służą one zamieszczaniu reklam na samochodach, a również zwykłemu nadawaniu im nowego charakteru dzięki bardzo wyraźnym kolorom posiadanym poprzez folię.