Skąd się wzięło w okresie grudnia tak dużo okazji, aby obdarować najbliższe osoby upominkami i prezentami.

Grudzień większości z nas kojarzy się z upominkami, Mikołajem i pięknie ubranym drzewkiem. Tradycja wręczania sobie w tym czasie upominków jest popularna od dawna, i przybiera ona różną formę.

bombka kot

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku grudnia, w imieniny Mikołaja, najczęściej jest to brodaty, ubrany w czerwoną szatę starszy pan, na jakiego z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci.na tej witrynie mokra karma dla psa mokra karma dla psaNiesie on na ramionach ogromny worek, a w tym worku wiele prezentów. Rzecz jasna dawanych jedynie grzecznym dzieciom, ale dzieci mają swoje sposoby, aby na prezent w pełni zasłużyć. Lecz można go też spotkać w wielu innych miejscach, często bowiem odwiedza różne centra handlowe albo firmy, w jakich zarówno on, jak i pomagające mu śnieżynki mikołaja mają przez cały wieczór mnóstwo zajęcia.

Z kolei w bożonarodzeniowym okresie upominki przeważnie znajduje się pod świątecznie ubraną choinką. To następny ze zwyczajów, który nierozerwalnie kojarzy się z tymi świętami, a który daje dorosłym i dzieciom mnóstwo frajdy. Choinki ubierać można na najróżniejsze sposoby, bardzo popularne są różnego rodzaju słodkości, jakimi się można potem objadać, a także ozdobne łańcuchy. Oczywiście zapomnieć nie można o klasycznych bańkach, wykonanych z kolorowego, cienkiego szkła.

Najczęściej wiesza się bombki okrągłe, pomalowane na różne kolory, ale na wielu choinkach znajdzie się zapewne coś bardziej oryginalnego, na przykład bombka kot.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego postu na ten temat – w nim wyszukasz ekstra treści. Zatem idź do serwisu dysza płaskostrumieniowa i ciesz się tym.

Choinkę przeważnie stawia się zaraz przed Wigilią, tak aby można było pod nią jeszcze umieścić Prezenty dla całej rodziny.