Trudne poszukiwania pracy

Na rynku pracy jest coraz ciężej i wiedzą o tym nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Porządnie stworzone CV to podstawa, jednak nie musi wystarczyć. Pracodawcy stawiają coraz częściej na zawodowe przygotowanie, więc to nie wykształcenie jest kłopotem.

Kilka lat temu jedyną szansą dla poszukujących zatrudnienia była praca za granicą. Chwilę po skończeniu szkoły, bez przygotowanie, całe rzesze młodych Polaków pojechało do Irlandii szukać pracy, podziwiając cliffs od moher. Z reguły zajmowali się pracą fizyczną, w magazynach, a dziewczyny pomagały w kuchniach i hotelach. Dzisiaj sytuacja uległa zmianom.

W dzisiejszych czasach nawet poza granicami o pracę jest trudniej, chociaż i tak jest lepiej niż w Polsce. Bezrobocie w Irlandii spotkało niektórych rodaków i przymusiło ich do domów. Warto pami?praca zagranicą (strona internetowa) zagranicą to niekoniecznie zajęcia fizyczne. Zapominamy, że to opcja właśnie dla wykształconych, chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Skoro zaciekawił Cię przedstawiony w tym miejscu post, to zobacz też pełen tekst (http://www.workservice.pl/praca/agencja-pracy/olsztyn/) – on również zawiera ciekawe wiadomości.

absolwenci największych uniwersytetów zwykle szukają pracy w Anglii i Irlandii, odnosząc sukces.

Praca w Google i w agencji marketingowej
Znajomość języka, dobre CV i bardzo ważny list motywacyjny po angielsku umożliwiają otrzymanie pracy. Siedziba Google w stolicy irlandzkiej często przyjmuje do pracy Polaków, a wynagrodzenie jest na tyle dobre, że wykształceni ludzie zdecydowanie opuszczają kraj. To samo dotyczy brytyjskich agencji marketingowych. Polscy specjaliści są tam cenieni, a kwalifikacje, które otrzymują pozwalają na pracę w największych korporacjach po powrocie do Polski.

Jak żyć zagranicą?
W Irlandii ciągle przebywa mnóstwo Polaków. Brytyjczycy mają tego dość, chociaż inni traktują nas jak świetnych ekspertów. Za pewne to nie jest typowe życie na wygnaniu. Są polskie restauracje i całe osiedla, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. Dodatkowo są też nasze biura, wskazującej Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają sprawy papierkowe.

Polacy pracujący tam od lat tworzą polskie grupy również w Internecie. Gromadnie decydują się na szkoły dla dzieci, wymieniają się doświadczeniami sobie w mieszkaniu poza Polską.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie