Różne typy półek

Regał to najprościej mówiąc mebel łączący w sobie konkretną ilość półek z danego tworzywa. Zasadniczą rolą regałów jest składowanie rozmaitych towarów. Forma materiał wykonania i inne parametry wykorzystywanych regałów zależne są od rodzaju i ilości przechowywanego ładunku. Poza tym w rozmaitych miejscach stosuje się różnorodne typy tych mebli. Jednym z miejsc, gdzie bez wątpienia widuje się te elementy, jest biblioteka.

regał

Źródło: foter.com
Do tego momentu nie opracowano lepszej metody przechowywania książek i innych zbiorów niż z użyciem regałów. Taki sposób składowania nie tylko umożliwia ochronę zbiorów, ale też na ich bezproblemowe znajdowanie i udostępnianie w razie konieczności. Regały biblioteczne są otwarte. Natomiast w pomieszczeniach magazynowych, skąd zbiory brane są bardzo rzadko, wykorzystuje się często regały magazynowe (dowiedz się na temat regałów magazynowych – okazje na wynajem powierzchni magazynowych wrocław: kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy -) zamknięte, najczęściej przesuwne, co w znaczny sposób ułatwia docieranie do danej pozycji w zbiorze.

Sklepy spożywcze i supermarkety

Punktem, z którym kojarzą się regały, jest także sklep. Zależnie od posiadanego towaruregały wyglądają różnie. Warto także zauważyć, że w rozmaitych punktach różni się również wysokość regałów, co często ma wpływ na dostepność produktów. Niezwykle ważnym parametrem tych elementów w sklepach jest trwałość i nośność. Nośność informuje o tym, jaki ciężar mogą utrzymać poszczególne półki regału. Wartości tej nie należy przekraczać, w pozostałych przypadkach regał stanowiłby zagrożenie dla odwiedzających sklep. Bardzo istotne jest więc, by typ stosowanych regałów

regał

Źródło: http://www.flickr.com

dostosowywać do typu produktów, co widać na przykład w dużych supermarketach.

Magazyny i składy

Wielu ludziom regały kojarzą się również z ładunkiem przechowywanym w pomieszczeniach magazynowych. Prawdopodobnie każda osoba miała kiedyś okazję widzieć magazyn wielkiego sklepu i jego sięgające do sufitu regały. Oczywiście metoda przechowywania zależy od typu miejsca i ilości ładunku, jaka jest przechowywana. W pomieszczeniach magazynowych nierzadko przechowywany jest towar pogrupowany na paletach, toteż przydają się regały paletowe, polecam: , przystosowane do składowania tak pogrupowanych elementów. Regały w tym pomieszczeniu często są przygotowane także do ładowania za pomocą wózka widłowego.