Jak tanio wynająć pojazd z wypożyczalni samochodów?

Wynajem samochodu, wielu , kojarzy się z procedurą, potwierdzoną długą umową, w której zawartych jest całe mnóstwo nieznanych dopłat. Dlatego pewnie rzadko kiedy decydujemy się na to, podróżując sporadycznie pozostawiamy sporą gotówkę u taksiarzy. Jak to wygląda w rzeczywistości? Wynajem samochodów jest tani, czy drogi? Czy opłaca się wynajmować auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
Wielu klientów wypożyczalni pojazdów boi się opłat dodatkowych. Jeśli nie musimy mieć pojazdu natychmiast, wtedy dobrze jest spędzić odrobinę czasu na odpowiednie rozeznanie, które pozwoli nam wyeliminować mnóstwo zbędnych kosztów dodatkowych. Przekonajmy się więc na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wypożyczalnia aut warszawa.

Na wstępie, wertując ogłoszenia wypożyczalni samochodowych, trzeba dowiedzieć się kilku bardzo istotnych rzeczy. Jedną z najważniejszych na początku jest określenie tego co tak naprawdę planujemy wypożyczyć. Tym samym zwracamy uwagę nie tylko na model i markę, oraz elementy wyposażenia pojazdu wewnątrz. W upalny dzień z pewnością konieczna będzie klimatyzacja (jesteśmy tutaj), z kolei zimą będzie ona całkowicie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jako opłaty dodatkowe, lecz konieczne, trzeba rozumieć ubezpieczenie auta, ilość paliwa a także maksymalna ilość kilometrów jaką można pokonać bez uiszczania dodatkowych opłat. Są to wymogi obligatoryjne, które trzeba zaakceptować niemal w każdej umowie wynajmu pojazdu z wypożyczalni. Dodatkowe opłaty mogą oznaczać też odbiór samochodu wybrane miejsce poza wypożyczalnią, przekroczenie granicy a także mnóstwo innych – z pozoru niewielkich rzeczy – które nigdy nie przyszły by nam do głowy.

Odbiór samochodu i podpisanie dokumentów świadczy też, że otrzymaliśmy auto całkowicie sprawne – dlatego trzeba pamiętać by sprawdzić ten stan przed podpisaniem dokumentów. Najdrobniejsze uwagi należy natychmiast zgłaszamy dostawcy.

Jeśli spotka Cię wypadek pożyczonym autem, wtedy należy poinformować o nim dostawcę, a kopie wszystkich dokumentów skompletować i przechować. Są one niezbędne do zwrotu kosztów naprawy od zakładu ubezpieczeniowego.