Jak wynająć auto dostawcze?

Samochody dostawcze wykorzystuje się przede wszystkim do przesyłu produktów w małych przedsiębiorstwach lub w zawodowej flocie transportowej przedsiębiorstw przewozowych. Są czasami , kiedy zwykłemu Kowalskiemu przydałby się podobny samochód. Na przykład , gdy organizuje przeprowadzkę, albo przetransportowanie wielkogabarytowych zakupów.

Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych

Wydawać by się mogło, że powinien zapewne skorzystać z usług dostawczych oferowanych przez fachowców bądź sklep. Jednak po zapoznaniu się z cennikiem bardzo często zastanawiamy się, czy nie było by taniej załatwić przewóz we własnym zakresie?
Jak organizuje się wynajem samochodów dostawczych rzeszów? Czy procedura wynajmu różni się znacząco od wynajmu auta osobowego? Jedno z pierwszych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jaki okres czasu potrzebny nam będzie tego rodzaju auta? Przeciętnemu Kowalskiemu może się to średnio opłacać, ponieważ przedsiębiorstwa, które posiadają w swoim parku takie samochody na wynajem chętniej zawierają kontrakty na długoterminowe. Na przykład młodej firmie budowlanej, która potrzebuje pojazdu do przewozu materiałów na plac budowy lub dowozić na nią swoją ekipy fachowców. Jeżeli osoba prywatna zechciałaby pożyczyć większy samochód transportowy, wówczas była by zmuszona jednocześnie wynająć odpowiedniego kierowcę lub wykupić usługę wynajmu aumateriały (zobacz poznaj więcej)razem z kierowcą. Poza tym należy dodać, że wynajem auta dostawczego na krówynajem plandekt zdecydowanie droższy niż na długi czasu.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaniem wielu właścicieli firm które wynajmują samochody zainteresowanie wynajęciem samochodu dostawczego w ramach umów długoterminowych jest coraz popularniejsze. W gorących okresach w roku, na rezerwację trzeba czekać nawet około miesiąca. Przedsiębiorcom, które realizują różne kontrakty na czas określony nie opłaca się inwestować w zakup samochodu dostawczego na okazyjne zadania transportowe. Bywa też, że firmy dostawcze, które posiadają prywatną flotę potrzebują dodatkowych samochodów i pożyczają je wówczas z wypożyczalni. Niekiedy muszą często uzyskać do dostawcy upoważnienie na wyjazd poza naszą granicę.

Jeżeli Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę olbrzymiego tira może zdecydować się na wynajem furgonu lub busa. Dużą popularnością mogą pochwalić się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na większe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim autem wygodnie zabierzemy całą rodzinę na udane wakacje objazdowe.