Dobór najlepszych opon to niezwykle ważna sprawa. Od tego zależy bardzo wiele, między innymi nasze bezpieczeństwo

Jak nadchodzą zimowe dnie i noce, a co za tym idzie podróżowanie autem, wyposażonym w normalne opony może okazać się nie za bardzo bezpieczne i przemyślane. Stąd też powinniśmy zastanowić się nad rozpoczęciem poszukiwania opon zimowych. Jeżeli nie nabywaliśmy jeszcze takich opon to musimy dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie wybrać odpowiednie opony zimowe do samochodu.

opona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na początekpowinniśmy powiedzieć sobie na pytanie jak dużo jeździmy, czy często korzystamy z naszego samochodu. Jeżeli jesteśmy „niedzielnymi kierowcami”, którzy nie przebywają w przeciągu roku mnóstwa kilometrów to nie musimy decydować się na najkosztowniejsze ogumienie. W tego typu sytuacji można zdecydować się na zakupienie opon samochodowych z niższych półek cenowych. Takie opony zimowe całkowicie będą dla nas odpowiednie, będą dla nas najdogodniejsze.

Będąc w serwisie z oponami trzeba dobierać je jak najbardziej precyzyjnie, tak aby pasowały do naszego pojazdu. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na oznaczanie opon, tak zwany indeks opony.

Zaciekawił Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna auto detailing bydgoszcz także z pewnością wpadnie Ci w oko.

Indeks opony w przypadku opon na zimę to kluczowa kwestia, ponieważ musimy sprawdzić techniczne parametry posiadanych opon, które to zawarte są w dokumentacji technicznej. Wszystko tam powinno być zapisane, to jakiego typu ogumienie trzeba dobierać do pojazdu. Jeśli tego typu informacji nie znajdziemy to decydujemy się na zakupienie „zimówek” o takim samym rozmiarze jak nasze letnie opony.

Duża ilość ludzi, w trakcie wybierania opony zimowe patrzy na typ bieżnika. Ale rzeczywiście przy kupnie opon na zimę nie powinno to odgrywać większego znaczenia. Czy zdecydujemy się na opony – zweryfikuj u źródła – kierunkowe czy inne nie będzie to miało dużego znaczenia w takich sytuacjach, jak chociażby droga hamowania. Znaczniej trzeba przyłożyć się do sprawdzenia wieku oponyktórą chcemy mieć.

pojedyńcz opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia ta dotyczy wszystkich tych, którzy wybierają się do serwisu wulkanizacyjnego, które oferuje używane opony zimowe. W tego typu sytuacji opona powinna być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o wcześniejszej dacie produkcji mogą być bardzo zniszczone, co od razu sprowadza na nas niebezpieczeństwo w czasie jazdy zimowej we wspomnianych zużytych oponach. Na pewno zawsze warto wybierać solidne opony, jak michelin opony .