Porady oraz wskazówki przy kupnie pojazdu, jakie będą plusy i minusy kredytów samochodowych.

Jednym z poważniejszych wydatków, które należy zaplanować w domowym budżecie jest kupno samochodu. Współcześnie rozpiętość cen jest przeogromna, dokładnie tak samo jak ilość dostępnych samochodów na rynku wtórnym i pierwotnym. Najtańsze, kilkunastoletnie auta można już kupić za kilka tysięcy złotych, i w tej kwocie być może powinno się udać znaleźć coś, co jeszcze jakiś czas będzie jeździć. Rzecz jasna decydując się na taki zakup trzeba się liczyć z tym, że auto będzie się psuło, a w pewnym momencie coraz to nowe naprawy mogą się stać całkowicie nieopłacalne. Wśród kupujących największą popularnością cieszą się samochody kilkuletnie, o wartości między dziesięcioma a trzydziestoma tysiącami.

Ten artykuł zawiera ciekawe dane na omawiany temat – jeśli chcesz zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę program do księgowości, która opisuje podobne problemy.

Wybierając auto z tego przedziału można się spodziewać tego, że przez kolejne kilka lat będzie ono w miarę bezawaryjnie jeździć, poza tym roczniki te są już bezpieczne, wygodne i przyjazne dla środowiska. Oczywiście dla zainteresowanych ofertę mają liczne firmowe salony, które oferują nowe pojazdy, ale przy tego typu wyborze trzeba się liczyć z koniecznością wydania co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jeśli ktoś kupuje auto za tysiąc złotych, to najczęściej będzie to robił za gotówkę. Jednak kupno auta droższego to dla wielu osób może być za duży jednorazowy wydatek, i wówczas osoba taka przeważnie bierze kredyt na samochód. Oferta kredytowa banków w tym obszarze jest dość duża, kredyty na auta są obecnie przyznawane sprawnie i bez większych formalności. Wynika to głównie z tego, że do momentu spłaty kredytu samochodów stanowi zabezpieczenie, a bank jest jego współwłaścicielem, z takich też przyczyn kredyty samochodowe mają też dość dobre oprocentowanie, dużo niższe niż zwykłe kredyty konsumpcyjne. Oczywiście żeby dostać kredyt na auto trzeba się wykazać odpowiednimi zarobkami, lecz formalności będzie przy tym znacznie mniej, niż przy zwykłych kredytach. Kupując w ten sposób auto należy się dodatkowo liczyć z jakimiś innymi wydatkami, z pewnością za każdym razem konieczne będzie kupno polisy AC, która w normalnym użytkowaniu obowiązkowa nie jest.