Twe przedsiębiorstwo nie daje przychodów? Co zrobić?

Masz swoją firmę i chcesz, ażeby była ona najlepsza na rynku, lecz cały czas coś ci nie idzie? Kłopot leżeć może w strukturze wewnętrznej twojego przedsiębiorstwa, niewprawionej kadrze kierującej czy marnowaniu czasu przykładowo na spotkania biznesowe.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com

Z ankiet wypływa, iż mniej więcej 27% przedsiębiorstw ma niewłaściwie przygotowaną kierowniczą kadrę. To odbija się w pierwszej kolejności na pracownikach, którzy tracą motywację do wykonywanej pracy a także częściej ją rzucają. Taki team nie jest też zorientowany w strategicznych celach jednostki. Aż co czwarta analizowana firma oznajmiła, iż ma problemy z pracą zespołową. Poza tym przedsiębiorcy jako ważne bariery wzrostu przytoczyli niewłaściwe zarządzanie (zobacz szkolenia dla kierowników) czasem pracy czy też marnowanie go na tak zwane tłumienie pożarów a także spotkania firmowe.
Polskie przedsiębiorstwa nie są dostatecznie rozwinięte. Jest to nieraz efekt kiepskiej kultury organizacyjnej. W efekcie firma odnotowuje wyłącznie przyrost przychodów, zaś nie zysków. Przedsiębiorstwa współzawodniczą niższymi cenami i zwiększają skalę swej działalności, jednakże z drugiej strony cały czas zmagają się ze stagnacją struktury nadzorowania oraz wypaleniem pracobiorców. Poszukiwanie łatwych wyjść jak też pogoń za zwiększaniem liczby klientów nierzadko nie przekładają się na skuteczność prowadzonego interesu. Przedsiębiorstwa powinny zmieniać swą organizacyjną strukturę. Pracownicy muszą być świadomi aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie a także prowadzonych przez nie działań, ażeby mogli aktywnie brać udział w rozwoju firmy.

Zmiana myślenia pracobiorców, ich integracja z przedsiębiorstwem a także doinformowanie spowodują, iż cele organizacji będą realizowane bardziej efektywnie.

Masz ochotę zbadać inny punkt widzenia na rozważany w tym wpisie temat? Kliknij zatem tutaj i sprawdź więcej szczegółów w tekście.

Jeśli kłopoty przedsiębiorstwa są faktycznie poważne, należy znaleźć kancelarię prawną dla jakiej likwidacja spółek będzie tematem dobrze znanym.