Jaka jest odmienność między zwykłą kartą oferowaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większa część osób, jakie mają własny rachunek w banku należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one bardzo analogiczne również z wyglądu jak i w funkcjonowaniu, wszakże znacząco różnią się jednym, chociaż wyjątkowo podstawowym szczegółem.

karta kredytowa

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jakim?

Więc karta, która proponowana jest do konta bieżącego to karta debetowa. Można za jej pomocą zapłacić np. za zakupy w sklepie. Jednak uwaga, to samo można wykonać za pomocą takiej kredytowej. W jakim miejscu zatem tkwi odmienność? Otóż, jak to było wspomniane wcześniej, ta debetowa jest złączona ze zwykłym kontem bankowym. W odróżnieniu od tego, karta kredytowa jest natomiast związana z kontem kredytowym.

Zaciekawił Cię nasz opis? Przejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj ubezpieczenia osobowe tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię sprawach.

Pozostałymi słowami jeżeli płacimy za zakupy kartą debetową, to pieniądze zabierane są z naszego bieżącego majątku, z kolei za zakupy zrobione za pomocą karty kredytowej będziemy zmuszeni zapłacić w czasie dalszym. Kwota zakupów nie będzie pobrana od naszego salda, a powiększy kwotę kredytu, jaki robiąc sprawunki bierzemy.

Ażeby móc korzystać z karty pożyczkowej należy spełniać 2 główne warunki: należałoby być personą dorosłą oraz uzyskiwać stałe dochody lub, będąc uczniem szkoły wyższej – mieć na uczelni grant. Posiadanie karty kredytowej jest powiązane z kontem kredytowym, na jakim istnieje tak zwany limIT kredytowy. Jego wielkość ustala instytucja bankowa osobno dla wszelakiego swojego petenta.

Dla przykładu jeśli równa się on przykładowo tysiąc złotych, to można by dokonywać nabytków do tej właśnie sumy. Oszczędności wszakże należy zwrócić, gdyż jednogłośnie z nazwą również karty jak oraz jej progu jest to kredyt, czyli postać pożyczki.