9 pytań o edukacji

Kiedy pojawiła się w naszym kraju moda na studia wyższe, w latach 90-tych, zupełnie zapomnieliśmy o wykształceniu zawodowym. A szkoda, ponieważ aktualnie brak takich fachowców. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez szans na lepsze życie, którzy nierzadko emigrowali do innych krajów, ażeby jakoś funkcjonować, a mała jest ilość specjalistów z prawdziwego zdarzenia. W sumie Ci także wyjechali, ponieważ tam zarobią naprawdę większe pieniądze.

Każdy kto mieszkał na Wyspach Brytyjskich to zarejestrował: w każdym miejscu pełno naszych rodaków, choć najczęściej spotyka ich się właśnie w okolicach remontów czy innych miejsc, gdzie niezbędni są fachowcy od budowlanej roboty. To oni właśnie maja największą szansę na zarobek, gdy wyjadą za granicę. Są oczywiście osoby, jakie trafiają do biura i tam dobrze zarabiają, ale jak gdyby porównać pracowników fizycznych do pracowników zatrudnionych do pracy umysłowej proporcja niestety byłaby zauważalnie nierówna.

Drewno w zakładzie stolarskim

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Stolarz, jak zapewne każdy doskonale wie, to osoba zajmująca się wykonywaniem mebli- przykładowo . Oczywiście w pracy tej niezbędna jest odpowiednia wiedza, narzędzia i doświadczenie. Jednakże istnieje wiele firm, które wykonują meble na indywidualne zamówienie Klientów, a stworzeniem takich mebli w wielu przypadkach zajmują się właśnie stolarze. Zamówienie takich mebli wymaga niewątpliwie więcej czasu i wysiłku niż wybór gotowego już kompletu mebli, jednakże jest to wyborne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nieszablonowość, wysoki poziom i także wyjątkowość. Wprawdzie meble wykonywane na zamówienie częstokroć są też droższe od mebli gotowych, jednak w tym wypadku bez wątpliwości jest to dobra inwestycja, w szczególności, że Klient może sam jeden zdecydować, w jaki sposób mają wyglądać zamówione przez niego meble. Polecam zajrzeć w tym miejscu .

W sumie to zwyczajne, Polacy są chwaleni za pracę fizyczną, mówi się o nas, jako o solidnych pracownikach, którzy są w stanie robić wiele rzeczy, mówi się o nas, że znamy się na swoim fachu i umiemy pracować bardzo długo. Są wytykane też negatywy, na przykład, spożywanie alkoholu w czasie pracy, lecz nie mają one szans w zestawieniu z zaletami, jakie gwarantują nasi pracownicy. Ostatnio zaczyna się zmieniać też w Polsce. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy nim wybiorą odpowiednie studia, ponieważ w mediach słychać co chwila, że po studiach nic nie ma, że jest bezrobocie i lepiej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie daje. Nawet premier naszego kraju powiedział, iż „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

Jak uważasz? Czy omawiany temat jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj praktyczne informacje (http://www.promar.edu.pl/nkjo/jezyk-hiszpanski.html) – wciągną Cię całkowicie.

/J]