Jak zgrać zespół lub poprawić współpracę? Najnowsze propozycje praktycznych warsztatów.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa sugeruje – są zwykle realizowane poza firmą, najczęściej w terenie. Uczestnicy przechodzą zaplanowane dla nich konkurencje sprawnościowe, jakie wymagają współdziałania z pozostałymi członkami zespołu. Po co się je organizuje i do kogo są adresowane?

Zwykle tego rodzaju szkolenia przygotowywane są dla ludzi, którzy przepracowali ze sobą pewien czas lub będą tworzyli zespół. Elementarnym celem tych szkoleń jest integracja personelu i poszerzanie umiejętności pracy w zespole, jak również umiejętności szybkiego zażegnywania konfliktów. To równocześnie integracja zespołu i dobra zabawa – poznaj szkolenia firmy Pasja. Pewne szkolenia dla handlowców też mają dość rozrywkowy wymiar i na podstawie case studies czy też gier strategicznych osoby szkolone zdobywają i gruntują zdobytą wiedzę. Zdarza się również, iż szkolenie jest częścią całego wyjazdu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia outdoorowe charakteryzują się również tym, że obfitują w rozmaite atrakcje o walorze rozrywkowym i sportowym, zaplanowane w terenie otwartym i w obiektach zamkniętych, które trochę ożywią program szkolenia czy pozwolą odetchnąć po długim dniu szkoleniowym.

Zainteresował Cię ten opis? Więc czytaj to oznakowanie hali produkcyjnej, co chcesz na kolejnej stronie, którą z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Najczęściej są to paintball, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy bardziej spokojne zajęcia dodatkowe jak masaże albo basen. Nasiadówki typu „wieczór z karaoke” dość dawno wyszły już z mody. Szkolenia – dowiedz się więcej o szkolenia kat a1 Grójec http://manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-am-a1-a2/ – dla handlowców – czytaj o szkoleniach dla handlowców – coraz rzadziej organizowane są w wynajętych w tym celu pomieszczeniach szkoleniowych, a coraz częściej w kompleksach, w jakich możemy nie tylko w najlepszych warunkach przeprowadzić część praktyczną i teoretyczną, ale również skorzystać z ciekawych atrakcji i nawiązać kontakty z ludźmi z branży.

Istotne jest, żeby tak zorganizować kurs, aby uczestnicy pozyskali jak najwięcej wiedzy i zdali końcowy egzamin, a poszczególne bloki ćwiczeń i prezentacji były ze sobą przeplatane i były przygotowane w przystępnej formie. Partia rozrywkowa także jest ważna, lecz nie najważniejsza.