Bezproblemowe zarejestrowanie własnej dzałalności

Każdy, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, bądź usług przez dłuższy czas, w sposób profesjonalny i zorganizowany, powinien założyć działalność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą powinno być sprzedawanie książek przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu medycznego, a nawet prowadzenie kramu tymczasowego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach rejestracja działań to obowiązek. Aktywność gospodarczą jest możliwość założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, lub podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest trudne, ale powinno się dokonać kilka działań, odwiedzić parę miejsc i to w należytej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do rejestrów jest równocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON, przyznanie, albo wskazanie numeru NIP i dobór postaci opodatkowania, oraz zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu zawiadamia się także wszelkie przemiany z obrębu podawanych danych.

Czy to zagadnienie bardzo Cię interesuje? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę (https://www.workservice.pl/praca/fizyczna/poznan/) – poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

W blankiecie należy podać rodzaj realizowanej aktywności według wykazu PDK.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W blankiecie CEIDG trzeba wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację finansową firmy. Jeśli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z jakim biurem księgowym będziemy kooperować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem własny wpis aktualizujemy.

Jeśli wykonywana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.