Telefony mobilne dla seniorów – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

Dawniej utrzymanie kontaktu z krewnymi – szczególnie starszej daty było uzależnione do kontaktowania się na telefon stacjonarny. Aktualnie coraz większa liczba osób starszych daje się przekonać do używania komórek – co pozwala im na pozostanie w ciągłym kontakcie z bliskimi oraz znajomymi.
Emeryci decydują się głównie na telefon z dużym ekranem.

Linux

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Nie są to jednak telefony dotykowe – zakres opcji jakie oferują jest zwyczajnie zbyt duży by osoba starsza mógł w pełni wykorzystać ich osiągi. Telefon z dużym ekranem wzorowany jest na starych wariantach mobilnych – jest to zwykły telefon z minimalnym zakresem funkcji. Błyskawiczne wybranie numeru do konkretnej osoby oraz ewentualne odczytanie sms to praktycznie wszystko czym powinien się odznaczać telefon skierowany do osoby starszej. Faktem jest jednak, że coraz większa liczba starszych konsumentów idzie z duchem czasu decydując się na nowoczesne rozwiązania.

Telefon dla seniora musi być funkcjonalny jednak wielu użytkowników wybiera rozwiązania mobilne z jakich codziennie korzystają ich dzieci lub wnuki.

Masz w planach uzyskać inne dane na opisywany wątek? Zapewne notka z witryny (http://www.wybieram.axpo.com/malopolskie/nowy-targ) również je ma, zatem kliknij tu i poznaj je szczegółowo.

Jest to kwestia preferencji. Mylnie ugruntował się schemat myślenia, że telefon dla seniora musi być prosty, bo w innym przypadku osoba starsza nie będzie w stanie sobie z nim poradzić. Aktualnie widok osoby starszej z smartphonem w ręce wcale nie należy do rzadkości. Zakup komórki dla babci czy dziadka to typ decyzji, jakiej nie warto podejmować na własną rękę.

Zabranie bliskich do sklepu w celu wybrania typu aparatu, który możliwie najlepiej będzie wpisywał się w ich personalny zakres potrzeb i preferencji będzie z pewnością efektywniejszym pomysłem niż postawienie przed faktem dokonanym.