Premia typu uznaniowego – czyli, następny tekścik pochodzący z cyklu „z jaką rzeczą to się zjada?”

Co to dokładnie jest premia dobrze wie każdy pracownik oraz każdziutki pracownik wie, że od czasu do czasu należy bardzo się namęczyć, by taką otrzymać. Powstało parą rodzajów premii, jednakże chyba nadająca najbardziej duże zadowolenie PRacownikowi bywa premia nazywana Uznaniową, gdyż jej otrzymanie daje naszym osobom znać, iż nasz szef docenia naszą własną robotę i jest z niej zadowolony – co daje nam nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale zarazem bardzo dużo satysfakcji.

Przedsiębiorstwa

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Co warto o takiego typu premii mieć pojęcie? Czytaj dalej nasz tekst, aby poznać na to odpowiedź!

Istnieją dwa odmiany premii, które to w pewnego rodzaju metodę są wraz z sobą złączone – jest to premia typu roszczeniowego, a także wspomniana wewnątrz wstępie premia uznaniowa. Premia typu uznaniowego to całkowicie dobrowolna, przyznawana poprzez pracodawcę forma wynagrodzenia pracownika za jego pracę oraz zaangażowanie. Tego rodzaju premię mamy możliwość dostać raz, albo wiele razy – wszyściutko bywa zależne od woli naszego własnego szefa. Mamy możliwość jednakże zacząć się o nią zabiegać, co przekształca jej formę na premię nazywaną roszczeniową.

Ostatnio pojawiała się nowa, bardzo interesująca oferta – by ją ujrzeć, kliknij tu i spójrz na portal (http://demostenes.com.pl/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Warto tutaj wydziergać, iż premie typu roszczeniowego, są premiami regulowanymi – nasz własny szef już w czasie tworzenia regulaminu pracy (ale wyłącznie jeżeli zatrudnia minimum dwudziestu pracowników), określa pewnego typu kryteria, które muszą zostać spełnione poprzez pracownika, aby wspomnianą premię dostać. Z tego powodu tak ważne bywa odczytywanie regulaminu pracy, szczególnie, gdy pracujemy wewnątrz większej firmie.

Jeżeli jednakże nasz szef uchyla się – mimo wypełnienia warunków otrzymania premii – od jej wypłacenia, możemy się o nią ubiegać. Jednak wspaniale jest o tym bardziej dużo poczytać, nim rozpocznie się działać!