Czym jest likwidacja stanowiska pracy oraz jakie uprawnienia posiada osoba z takiego stanowiska zwolniona?

Jeżeli zostałeś personą, która utraciła pracę, upewnij się, z jakiego powodu to się stało. Może efekty Twej działalności były niesatysfakcjonujące dla prezesa, a być może motywem jej straty okazała się być jego likwidacja.

Tego typu sytuacja ma nierzadko miejsce w związku ze odmianą wewnętrzną spółki, ta natomiast na ogół jest spowodowana trudną sytuacją na rynku.
Jeśli tak akurat stało się w Twoim wypadku, to należałoby wiedzieć, że w co poniektórych wypadkach przysługują Ci niektóre uprawnienia. Jakie? Jest to zależne od okoliczności, czy likwidacja stanowiska pracy nie wywołała powstania odmiennego etatu, posiadającego takie same obowiązki służbowe oraz kompetencje.

Może absorbujące okażą się dane, które posiada praktyczna propozycja (https://www.traple.pl/sektory-gospodarki/internet-i-nowe-technologie/). Jeśli chcesz zgłębić więcej, to kliknij tutaj oraz dokładnie sprawdź te wiadomości.

Jeśli tak się wydarzyło, posiadamy do czynienia z tzw. pozorną likwidacją miejsca pracy. W praktyce oznacza to, że zatrudniony mógłby pozwać byłego zatrudniającego o bezprawne rozwiązanie umowy. Jeśli była ona zawarta na czas określony, były pracownik może domagać się odszkodowania.

autoklawy

Autor: Veganbaking.net
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast umowa o pracę była ustalona na czas nieokreślony i uległa już zakończeniu, wtenczas Sąd ma prawo orzec o nieważności wypowiedzenia umowy lub o potrzebie wypłacenia rekompensaty.

Warto także dodać, że pozorna likwidacja stanowiska pracy to również przekazanie obowiązków zdymisjonowanej z pracy persony innym ludziom zatrudnionym w korporacji. Należałoby zatem rozumować swoje prawa, ponieważ były one stworzone także dla ochrony ludzi poszkodowanych.