Komu przysługują środki unijne na założenie przedsiębiorstwa?

O pieniądze na otwarcie przedsiębiorstwa pochodzące z funduszy UE mogą się ubiegać osoby fizyczne chcące założyć własną działalność gospodarczą. Warunkiem jest tu również osiągnięcie pełnoletności.
Należy podkreślić, że pomoc w owym zakresie przysługuje też rolnikom, rencistom, a również dorosłym uczniom średnich szkół.

fundusz

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Przewidziano w owym zakresie również dodatkowe ułatwienia m.in. dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, pań próbujących wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, młodych ludzi do 25 roku życia, osób po czterdziestym piątym roku życia, a także osób zamieszkujących tereny wiejskie. Poza wspomnianym wcześniej warunkiem uzyskania pełnoletności, jednostka starająca się o fundusze unijne na założenie firmy nie może przez okres jednego roku, poprzedzających złożenie takowego podania, prowadzić własnej firmy. Poza tym nieodzowny jest przede wszystkim udział w stosownym szkoleniu, między innymi z obszaru przedsiębiorczości i marketingu. Ażeby dostać się na tego rodzaju kurs należy oczywiście najpierw odszukać jego realizatora. W poszukiwaniach danych o opcji dofinansowania na otworzenie firmy oraz stosownych szkoleniach trzeba zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rekrutacja podzielona jest na dwa podstawowe etapy. W pierwszym powinno się wypełnić jak też przesłać odpowiedni zgłoszeniowy formularz a także w razie konieczności dostarczyć wymagane zaświadczenia.

Jeśli zainteresował Cię opisany temat, odwiedź szczegółowy tekst, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

br>
Pasjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (http://bhpprofesjonalnie.pl/bhp-warszawa/), która także publikuje tego typu materiały. To na pewno da Ci do myślenia!

W drugim z kolei trzeba przejść dodatkowo kwalifikacyjną rozmowę.

Jeśli przejdziemy pomyślnie obydwa kroki, to następnie organizator szkolenia parafuje z kursantem umowę o udzielenie wsparcia szkoleniowo – konsultacyjnego.