W jaki sposób odebrać podatek dochodowy z Niemiec?

Jeżeli pracowaliśmy czy też planujemy wykonywać pracę w Niemczech, powinniśmy zapoznać się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Możemy próbować odebrać pieniążki osobiście bądź zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy.

Mnóstwo bardzo fundamentalnych informacji związanych ze złożeniem podatku można bez trudu znaleźć w internecie. Kluczowym dokumentem (odpowiednikiem naszego PIT-11), na podstawie jakiego wykonuje się rozliczenie, jest tak zwany Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie wymienionego poświadczenia to obowiązek każdego chlebodawcy. Odstępstwem są pracodawcy zatrudniający pracowników, jakich podatek odprowadzany jest ryczałtowo. W takim przypadku chlebodawcy nie muszą wystawiać niniejszego zaświadczenia. Jest bardzo istotne, ażeby przed niemieckim referatem skarbowym wykazać wszystkie uzyskane przychody i wszelkie uzyskane świadczenia. Jeśli np. w jakimś okresie byliśmy bez pracy i pobieraliśmy zasiłek (zobacz wzór umowy najmu) dla bezrobotnych, nie zapominajmy tego także wziąć pod uwagę w naszym zeznaniu. Pamiętajmy, iż jeśli mieliśmy jakieś przerwy w czasie roku podatkowego, jakich nie udowodniliśmy w naszym poświadczeniu, urząd z pewnością zapyta, co się działo w nie przytoczonym czasie oraz jakie dochody pobieraliśmy. Co ważne, jeśli mieliśmy np.

Przekonaj się, że nasze odnośniki mogą prowadzić jedynie do interesujących stron. Jeśli interesują Cię jakieś dane, to te odnośniki przeniosą Cię do wartościowych stron.

dochody w Polsce albo w innym państwie, również trzeba je wykazać.

konferencja

Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/
Skąd się wziął zwrot podatku z Niemiec. Niemieckie prawo fiskalne daje swym Podatnikom dużo możliwości ulg podatkowych. Duża jest również kwota wolna od podatku.

Jeżeli za granicą pracuje osoba zamężna, której współmałżonek nie posiada dochodów, często stawiają na rozliczenie łączne. Jest to realne nawet wtedy, jeżeli rzeczony małżonek przenigdy nie pomieszkiwali jak też nie pracowali w Niemczech.