Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto ją wykorzystać.

Tego typu opcja istnieje oczywiście w przypadku przekazania 1% podatku podczas składania corocznej deklaracji podatkowej
Wszyscy, którzy pracują bądź otrzymują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, winni do końca kwietnia złożyć pit 2016/2017.

Warto pamiętać, że jest to obowiązkowe, ale z drugiej strony to również możliwość wsparcia rozmaitych organizacji prospołecznych, jeśli skorzystamy z opcji przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych może nam się wydawać mało ważne, ale dla samych organizacji w praktyce, jest to faktycznie dość duże wsparcie.

Zaintrygował Cię ten post? Pragniesz inne? Zatem jesteśmy tutaj (http://www.eccotravel.eu/dominikana/index.php?atrybuty_up=pl_plaze) – wystarczy kliknąć w poniższy link i czytać nowe opisy.

Rzecz jasna to podatnicy podejmują decyzję, którą organizację chcą wesprzeć. Do wskazania takiej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc na przykład 0000270809 jeżeli chcemy wesprzeć fundację wspierającą osoby niepełnosprawne. Na wpisanie takiej informacji jest rzecz jasna wydzielone miejsce w deklaracji podatkowej, bez względu czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.

pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o przekazanie 1% wartości podatku należy pamiętać, że jak najbardziej nie jest to obowiązkowe, jak również, że 1% to wartość maksymalna, którą możemy przekazać rozliczając pit. Jeżeli nie skorzystamy z opcji przekazania 1% na organizację charytatywną, kwota zostanie przekazana rzecz jasna automatycznie na poczet Skarbu Państwa.

Zastanówmy się czy nie znamy konkretnej organizacji, którą chcielibyśmy wspomóc albo po prostu przeanalizujmy, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć. Może być to bowiem zarazem organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i promująca sport, czy edukację.