Wyprawka dla niemowlaka

Oczekując niemowlęcia każda przyszła mama, a czasem też ojciec, w pewnym momencie wpada w pewnego rodzaju „szał zakupów”, który w teorii ma na celu zgromadzenie wyprawki dla spodziewanego dziecka.

Niestety, gdy zaczynamy wchodzić do każdego sklepu z dziecięcymi akcesoriami jaki napotykamy na swej drodze, natomiast w nim przeglądać, przerzucać, przebierać i na koniec- kupować każdą rzecz, która nam się spodoba, bez określonego planu, w niedługim czasie zorientujemy się, iż już jakiś czas temu przekroczyliśmy budżet, a nie nabyliśmy co najmniej 1/2 niezbędnego wyposażenia. Dlatego warto już w pierwszych miesiącach ciąży zacząć pisać wykaz koniecznych rzeczy. Ponadto taki wydatek lepiej rozparcelować na kilka miesięcy: nie zapominajmy, iż oprócz ciuszków i smoczków, są też dużo droższe akcesoria.

Wyprawka dla niemowlaka powinna w szczególności posiadać kilka ważnych elementów. Należą do nich:

Ubranka na wyjątkowe okazje

Autor: Ceremony
Źródło: Ceremony

Ubranka – np. – zakupując ubranka pamiętajmy o tym, iż maleństwa bardzo szybko rosną, w związku z czym jeśli zgromadzimy ich bardzo dużo, to większa część i tak nigdy nie będzie założona. Najważniejsze, żeby były one zrobione z naturalnych tkanin, bez szorstkich szwów, metek i haftów. Elementy dziecięcej garderoby, których przede wszystkim potrzebujemy to: body z długim oraz krótkim rękawkiem, koszulki, kaftaniki, śpioszki, skarpetki, sweterki, bluzy oraz spodenki, czapeczki (wiązane), ręcznik z kapturkiem, do tego ewentualnie komplet na zimę. UWAGA!!! Przed użyciem wszystkie ubranka należy wyprać w proszku dla niemowląt albo szarym mydle!!!

Pościel – sprawdź – noworodków i niemowląt nie należy układać do snu na poduszce. Kołderka również nie jest konieczna- wystarczy, w zależności od temperatury w pokoju, cieńszy lub grubszy koc.

Pieluchy – ostatnimi czasy najbardziej praktyczne są pampersy. Początkowo potrzebujemy rozmiaru newborn (2-5 kg). Należy również zaopatrzyć w kilka sztuk pieluch tetrowych.

Kosmetyki– należy kupić:

– mydełko natłuszczające,- oliwkę dla dzieci,- kremik ochronny,- kremik na odparzenia,- sterylne gaziki,- sól fizjologiczną,- proszek do prania dla dzieci,- środek do przemywania pępka,

Akcesoria – potrzebne są:

– nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami- szczotka do włosów dla noworodków,- pałeczki do czyszczenia uszu,- gruszka gumowa do oczyszczania nosa,- termometr do mierzenia temperatury ciała,- wanienka,- podkładka do kąpieli,- łóżeczko,- wózek spacerowy,- fotelik samochodowy.

To nam wystarczy w pierwszych tygodniach życia naszego słoneczka, a z czasem pomału możemy dokupować niezbędne rzeczy.

Zabawki dla dzieci

Autor: VTech

W początkowych miesiącach życia noworodek nie potrzebuje zabawek. Nie ma ono nawet zdolności utrzymania czegokolwiek w rączce. Dopiero wraz z upływem kolejnych dni zyskuje ono świadomość tego, co się wokół niego dzieje i wtedy pojawia się zainteresowanie różnego rodzaju przedmiotami.

Chciałbyś poznać coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona (https://scootive.pl/ubrania/skarpetki) na pewno będzie dla Ciebie pożyteczna, ponieważ odnajdziesz tam wiele podobnych informacji.

Kupując zabawki dla dzieci, szczególnie tak małych, pamiętajmy o tym, żeby stawiać przede wszystkim na jakość. Ponadto ważne jest, aby zabawka była odpowiednio dobrana do wieku, nie miała małych fragmentów, ani ostrych części. Na samym początku odpowiednie będą grzechotki, jednak z czasem możemy wspomagać rozwój naszego dziecka poprzez zakup zabawek rozwijających logiczne myślenie (na przykład dopasowywanie kształtów) lub zabawek interaktywnych, które między innymi śpiewają piosenki i uczą rozróżniać kolory.