Przybywa ofert pracy. Zobacz, w których branżach najwięcej

Niektórzy będą mieć większy niż drudzy kłopot ze znalezieniem pracy, albowiem na ich wyuczony fach nie ma obecnie popytu. Bywają również takie zawody, jakich przedstawiciele zostaną wchłonięci poprzez rynek pracy nieomalże „w każdej liczbie”.

kierownik zmiany

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdziliśmy w powiatowych urzędach pracy, kto liczyć może na ofertę zaangażowania, a komu niełatwo będzie odnaleźć tam cokolwiek dla siebie.
Zawód nadwyżkowy to ten, na jaki występuje na rynku pracy mniejsze zapotrzebowanie aniżeli wynosi ilość osób, które wypatrują w nim zatrudnienia. W przeszłym roku najwięcej, albowiem aż dla 140 tys. jednostek, które deklarowały, iż mają umiejętności sprzedawcy, nie było ofert zatrudnienia. Drugim w kolejności zawodem nadwyżkowym był ślusarz, natomiast trzecim ekonomista. Pracy bezskutecznie szukało także wielu kamieniarzy, mechaników, kucharzy oraz krawców.
Przyjaciele

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Poprzez deficytowy zawód rozumiemy taki, na jaki występuje na rynku pracy większe zapotrzebowanie niż wynosi ilość osób szukająca pracy w tym zawodzie. Na rynku pracy najbardziej poszukiwani byli w minionym roku robotnicy gospodarczy, technicy prac biurowych oraz telemarketerzy.

Zobacz większą ilość informacji, a zgłębisz dodatkowe wiadomości, które na pewno także Cię zaintrygują. Nie wahaj się zatem i użyj linku wypełnianie pitów online!

Jest także mnóstwo propozycji pracy na produkcji, nierzadko pojawiającym się ogłoszeniem jest kierownik zmiany. Na lokalnych rynkach pracy od dłuższego okresu utrzymuje się dominacja zawodów tak zwanych „nadwyżkowych” ponad „deficytowymi”.

Przytomność tego, na które fachy jest teraz zapotrzebowanie, jest więc nadzwyczaj istotna. Informacja o tym, w jakim kierunku rozwijać się czy też przekwalifikować, może ułatwić szukanie pracy lub znalezienie dla siebie tak zwanej niszy.