Co uczynić, żeby związek był udany? Co jest najważniejsze w relacji? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Co należy zrobić, żeby polepszyć nasze wzajemne relacje w małżeństwie, kiedy pojawia się problem i nie umiemy się w ogóle odnaleźć we wspólnych relacjach? Co możemy zrobić, gdy odczuwamy, że czas, kiedy dogadywaliśmy się z naszą partnerką dość dawno minął i nie możemy nawet chwili czasu spędzić wspólnie, ponieważ zaraz rozpoczyna się kłótnia?

komunikacja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź wydaje się być łatwiejsza niż nam się wydaje, bowiem dosyć często zapominamy, iż zanikanie w naszych małżeńskich relacjach bliskości jak również wzajemnych czułości, prowadzi do ochłodzenia uczucia w związku. A kiedy dodamy do tego fakt, iż nie mamy chwili na pogawędkę albo odpowiadamy naszej najbliższej osobie, że nie mamy ochoty na chwilę obecną porozmawiać, to należy uważać, gdyż przez to sami zaczynamy robić problemy w związku. Jednak prosto mamy możliwość sami zauważyć, iż w naszym związku zanika wtedy jeden, może nawet najważniejszy czynnik podtrzymujący wzajemne relacje i budujący wieź – rozmowa. Właściwa i spokojna komunikacja jest odpowiedzią na ten kłopot. Naturalnie moglibyśmy się usprawiedliwiać, iż przecież ciężko pracujemy, utrzymujemy naszą rodzinę i gdy wracamy do domu, to chcemy się wyciszyć i odpocząć. Zapominamy przy tym, że właśnie chwile spędzone na zabawie z dzieckiem czy na rozmowie z żoną, kiedy wspólnie pijemy filiżankę kawy, będzie tym upragnionym wytchnieniem, które da nam o wiele więcej niż chwile, jakie spędzimy leżąc?na leżeniu na sofie. W końcu z jakiegoś konkretnego powodu związaliśmy się z tą żoną, coś nas do niej przyciąga.

mieszkanie

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że niekiedy czuła i szczera rozmowa może przynieść więcej zalet niż najbardziej wyszukany bukiet kwiatów oraz znakomITe prezenty.

Choć rzecz jasna nie zapominajmy, że połączenie tych trzech elementów może przynieść nadspodziewane skutki. Musimy zawsze nie zapominać, iż to nasza najukochańsza osoba, z którą planowaliśmy spędzić nasze życie.