Młode mamy często narzekają, że macierzyństwo wyklucza je z życia zawodowego

Na pewno w tym pierwszym okresie po urodzeniu dziecka jest możliwe się z tym stwierdzeniem zgodzić, lecz to absolutnie nie oznacza, iż kobiety na dobrych parę lat muszą zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

To fakt, wiele młodych mam narzeka, że nie jest w stanie zarabiać, bo opieka nad maluchem całkowicie je pochłania, ale to jest jedynie takie usprawiedliwienie. Młode dziewczęta zamiast poszukiwać kreatywnych rozwiązań takiej sytuacji, wolą najprawdopodobniej narzekać . Wcale przecież tak nie musi pozostać, że zamkną się w domu tylko z dzieckiem. Jeżeli by tak dobrze poszukać, to możliwości na podjęcie jakieś pracy, nawet w okrojonym wymiarze jest na pewno bardzo wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię za dnia, lecz w nocy na kilka godzin byłabyś w stanie wyrwać do pracy. Gdzie? Można choćby sprzątać biura – takie wyjście stosuje dużo mam. Naturalnie praca nocą nie każdemu jednemu odpowiada, lecz w takim momencie powinno się właśnie gruntownie zastanowić, czy pragniemy iść do pracy po to, aby odpocząć od malucha, czy po prostu pragniemy zarabiać. Sprzątając biura jest możliwe nieźle dorobić, lecz trzeba także liczyć się z tym, iż w dzień także nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Pomyśl zatem, czy stać Cię droga mamo na takie poświęcenie.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Zrobisz jak uważasz, ale popatrz także czasem na siebie. Możesz mieć ochotę uciec do pracy od malucha i nie trzeba mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Pamiętaj, iż jeśli Ty będziesz szczęśliwa, Twoje dziecko także.

Wskazane jest nadmienić, że takie wyjście do ludzi daje młodej mamie niebywale dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to prawda, ale gdzieś w międzyczasie nabierasz energii, a to jest najistotniejsze. Lepsza pracująca mama niż stale niezadowolona.