Jakie zdolności musi mieć osoba pracująca na etacie kontrolera finansowego?

Powszechnie jest wiadome, że aby móc podejmować (nierzadko bardzo ważne) postanowienia, konieczne jest posiadanie znacznej ilości dokładnych danych. W wypadku wielu korporacji, osobą odpowiedzialną za ich gromadzenie jest specjalista, który działa na stanowisku, o którym będzie mowa.
Profesjonalista, który pracuje na tego typu stanowisku powinien ukończyć wyższe studia ekonomiczne (zwłaszcza o specjalizacji z zakresu finansów i controllingu).

Kandydat na to stanowisko powinien naturalnie umieć perfekcyjnie obsługiwać programy biurowe, a szczególnie arkusze kalkulacyjne. Musi także posiadać zaawansowane umiejętności analityczne oraz zdolność projektowania i organizowania własnych obowiązków. Konieczna jest także doskonała znajomość j angielskiego, tak w mowie, jak i w piśmie. Bardzo chętnie widziane mogłoby być doświadczenie w funkcjonowaniu na podobnym stanowisku i umiejętność wykorzystywanych w tego typu dziedzinie aplikacji.

Pokój

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Do zadań osoby chętnej na stanowisko kontroler finansowy należeć mogą m.in.: przygotowanie, analiza, kontrolowanie budżetów, a także analiza nieprawidłowości dotyczących wydatków oraz przychodów firmy. Innym zadaniem mogłoby zostać przygotowanie, analiza i kontrola wskaźników zarządczych czy przygotowywanie miesięcznych raportów.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to na pewno usatysfakcjonuje Cię też kompleksowy raport (http://programylojalnosciowe.pl/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Wymagane jest również cykliczne wykonywanie ocen rentowności inwestycji i analizy odchyleń.

W zamian za wykonywaną pracę, kandydat może mieć nadzieję m.in.

Ten bardzo interesujący wpis ma swe kontynuacje na kolejnych witrynach. Najedź więc na hiperłącze do strony i przeglądnij je.

na rozbudowany pakiet usług socjalnych oraz duże zdolności rozwoju zawodowego (z awansem na dyrektorskie stanowisko włącznie).