Polisa na życie. Czy opłaci się je wykupić a także na co zwracać uwagę?

Chyba każdy chciałby zagwarantować swym bliskim beztroską i pewną przyszłość. Jednak co w sytuacji, gdy nagle nas zabraknie?
Może warto wykupić ubezpieczenie na zdrowie i życie aviva? Generalnie ubezpieczenie na życie jest w stanie wykupić sobie ktokolwiek.

W praktyce jednak tego typu produkt muszą wziąć pod uwagę tylko osoby, jakie założyły już własną rodzinę. Ktoś wszak musi także przyrzeczone przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe środki pozyskać. Teoretycznie ubezpieczenie na życie pomoże zabezpieczyć krewnych, choć na pewien okres, jeśliby nieoczekiwanie nas zabrakło. Takowe środki mogą być nadzwyczaj dobrą pomocą przede wszystkim w sytuacji, kiedy zmarły był jedynym czy też głównym żywicielem rodziny.

Zachodzisz w głowę, jaki inny portal publikuje równie przydatne porady? Kliknij oraz zerknij na stronę, do której link jest tu!

Na ubezpieczenie warto zdecydować się w momencie, jeśli np. rodzi nam się dzieciątko lub kiedy bierzemy z naszą drugą połówką długoletni kredyt, jakiego bez naszej pomocy nie będzie w stanie spłacić.

dziecko

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
księgowego

Autor: TECE
Źródło: TECE
Polisa na życie nie jest jednakże wyłącznym sposobem na zagwarantowanie swojej rodzinie płynności pieniężnej w momencie naszego odejścia. Osoby bardziej operatywne mogą sobie poradzić również w inny sposób – starczy dyscyplina. Kiedy macie już rzeczową propozycję a także znacie wielkość miesięcznej składki, możemy spróbować na własną rękę wpłacać tę kwotę na konto oszczędnościowe. Następnym, ale bardziej ryzykownym sposobem budowania ochrony, jest wkładanie wolnych środków przykładowo w fundusze albo złoto.

Minus takiego wyjścia jest taki, że zanim oszczędzimy i odłożymy konkretniejszą kwotę, może minąć troszeczkę czasu. Plus taki, iż ze środków można skorzystać w dowolnym momencie.