Przygotowanie auta do zimy: nie pozwól się zaskoczyć pogodzie

Odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy pozwoli ustrzec się wielu uciążliwych wypadków, nie wyłącznie kłopotów z rozruchem motoru, lecz także dla przykładu zmagania się z przymarzniętymi do gumek drzwiami.

osoby

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
pensja

Autor: Multi
Źródło: Multi
Przemysł morski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zima jest to najtrudniejszy okres dla właścicieli pojazdów, lecz również i dla samochodów. Jednak niedogodności, jakie wynikają z trzymania się ujemnych temperatur oraz opadów śniegów, możesz troszeczkę zneutralizować przez odpowiednie przygotowanie. Oczywiście, idzie o coś więcej aniżeli wyłącznie zaopatrzenie się w skrobaczkę do szyb.

Aby uzyskać następne szczegóły o tej tematyce przenieś się do kolejnej strony. W niej na pewno zainteresuje Cię najnowsza treść (http://www.demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/).

Jest ona nadzwyczaj ważna, lecz na nic się nie przyda, jeżeli kierowca wozu nie może odpalić samochodu. Najpierw trzeba zatroszczyć się o stan techniczny samochodu. Dotyczy to w szczególności posiadaczy wozów z silnikami Diesla, albowiem okazują się one w największym stopniu wrażliwe na ujemne temperatury. Najczęstsze problemy wynikają ze słabej formy akumulatora, ale identycznie często problemy z rozruchem są efektem przestarzałego układu wtryskowego. Niestety, doprowadzenie napędu do dobrego stanu technicznego nierzadko nastręcza poważnych nakładów, a bez tego nie możesz co liczyć, że wyczerpany diesel odpali w nadzwyczaj niskich temperaturach. Odpowiedniego przygotowania wymagają również samochody z silnikami benzynowymi i zasilane gazem. W nich wszystkich niezwykle ważne jest to, by tankować paliwo należytej jakości z budzącego ufność źródła.

Niezależnie od rodzaju silnika przed zimą niezbędny jest przegląd płynów eksploatacyjnych, szczególnie w układzie schładzania – gdy płyn w nim zamarznie, jest w stanie zniszczyć chłodnicę oraz silnik. Wskazana jest także wymiana opon na zimówki.