Komu się kalkuluje założenie firmy w Niemczech i czy to coś skomplikowanego?

Wiele młodych osób poszukuje swego miejsca w życiu. Próbują zakładać przeróżne sklepy czy decydują się np. na handlowanie nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogłyby się kalkulować.

Jednak czy zrobić to u nas, czy gdzieś zagranicą?
reklama outdoor

Autor: Frank Hebbert
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym wyjściem mogłaby być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogą otwierać swoją spółkę na tych samych prawach co Niemcy. Nie potrzeba być zameldowanym w Niemczech, aby otworzyć spółkę czy jednoosobową firmę. Wystarczy jedynie, że firma będzie miała swoją siedzibę w Niemczech. Założenie wirtualnego biura u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi problemu, gdyż może nam w tym pomóc dużo firm.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to nie zwlekaj oraz zobacz szczegóły na stronie. Z pewnością stwierdzisz, że tam także są to niezwykle ciekawe informacje.

Prawnik pomagający Polakom założyć spółkę w Niemczech przyznaje, że Polacy nie otwierają spółek w Niemczech, aby umniejszyć koszty prowadzenia działalności, ale z tego też powodu, że jest to czynność wymagająca znacznie mniej załatwiania. Na myśl nadchodzi tu brak obowiązku płacenia składek ZUS. Jednak każdy przedsiębiorca musi opłacać składkę zdrowotną. Jest ona znacznie wyższa niż u nas. Jest zależna od przychodów i wynosi ok. 300-350 euro miesięcznie.

firma w niemczech

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie najprostszej działalności gospodarczej w Niemczech nie powinno zająć więcej niż kilka godzin. Musimy zarejestrować się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej. Koszt zarejestrowania spółki wynosi od trzydziestu do 60 euro i jest zależny od miejsca. Następnie należy pójść do US w celu uzyskania numeru skarbowego.

To może zająć od 2 do sześciu tygodni. Prowadzenie naszej działalności w Niemczech powinno wiązać się również z przeprowadzką. Czasami jest to coś jak wycieczka do innej baśni.