Wychowawca kolonijny. Szukasz prostej pracy? Ta nie jest przeznaczona dla każdego!

dość często zdaje nam się, iż robota przy dzieciakach nie bywa aż tak mocno trudna – w szczególności jeżeli zarazem będziemy mieli możliwość obejrzeć jakieś interesujące albo malownicze miejsca.

informacje

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jednak najczęściej okazuje się wcale nie tak bardzo kolorowa, jak się na początku wydawało – najczęstszym przykładem takiego obrotu spraw bywa zajęcie wychowawcy na koloniach, który to jak się okazuje przy trochę bliższym poznaniu, jest zajęciem dla osób bardzo „twardych”. Dlaczego? Zaraz się tego dowiesz!

menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
wychowawca kolonijny

Autor: BP
Jak można zauważyć po naszym dzisiejszym wstępie, zajęcie wychowawcy na koloniach, w ogóle nie bywa pracą „usłaną różami”. Bardzo wielu spośród nas zdaje się (zwłaszcza kiedy jest się młodym, w okolicy najczęściej 20 lat), iż skoro jeszcze niedawno było się (kliknij i sprawdź) nastolatkiem lub dobrze pamięta się, jak to było – to z prostotą poradzimy sobie jako wychowankowie grupy składającej się z dorastających młodych ludzi. Tak naprawdę jednakże w dużej większości przypadków nasze własne „plany” zostają po obracane o pełne 180 stopni i zanim się po orientujemy, zostajemy nawet i „zjedzeni” poprzez wspomnianą grupę i nie potrafimy w ogóle w żaden sposób na nich wpłynąć. Jest to spowodowane najczęściej faktem, iż młodzież w dosłownie każdym pokoleniu bywa inna, sporo jest zależne także od ich wychowania.

Wychowawca kolonijny zatem powinien być osobą o wręcz stalowych nerwach oraz posiadać w sobie „to coś” co nie sprawi, iż w oczach nastolatków stanie się „kozłem ofiarnym”, tylko zostanie się autorytetem, którego będą słuchać. Aby stać się takiego typu wychowawcą nie trzeba się bardzo dużo uczyć – wystarczy porządne szkolenie najwspanialej skończone dyplomem.