Rzeczoznawca – czy to w rzeczywistości ktoś, kto dobrze „zna się na rzeczy”?

Zwykle słysząc o rzeczoznawcach, pierwsze co nam przychodzi do głowy jest to ktoś o bardzo wysokich kwalifikacjach, która zna się na jakimś z góry określonym temacie. Tak naprawdę bywa to dosłownie to co myślimy – rzeczoznawcy są to w rzeczywistości osoby mające swój „konik” w jakiejś określonej dziedzinie, choć bycie rzeczoznawcą nie bywa tak łatwe, jak to się wydaje – albowiem co w ogóle może być w tym trudnego, skoro interesujemy się jakąś rzeczą?
Stanie się rzeczoznawcą jest to jak się okazuje nie aż tak prosty kawałek chleba, a właściwie w czasie uczenia się owego zajęcia.

gwarancja

Źródło: http://socktok.pl/
rzeczoznawca

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom rzeczoznawca jest zmuszony przejść niewiarygodnie wiele, po przyswajać masę danych, by mieć możliwość się w ogóle określić takim mianem – rzeczoznawca jest to tak naprawdę nie tyle zawód co tytuł, zaraz za którym to ciągną się lata nauki, wieloletnie doświadczenie, które jest udokumentowane w przez siebie określonej dziedzinie oraz specjalności zawodowej, oraz wiele wypełnionych wymagań, wśród których to musi być dla przykładu niekaralność, czy też odpowiedni stopień zakończenia szkoły (konkretna osoba musi mieć wykształcenie typowo wyższe, nie rzadko również tytuł magistra, a nawet w pewnych wypadkach powinna posiadać zakończone również studia podyplomowe).

Dobrze pod sam koniec po dodawać, że głównymi tematami, jakimi zajmują się rzeczoznawcy są to: oszacowanie majątków, znajomość prawa budowlanego, sprawy związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, bezpieczeństwa a także higieny roboty, czy sanITarnohigieniczne, a nawet i samochodowe.

Jeśli zamierzasz sprawdzić prawdziwość danych zawartych tej publikacji, to kliknij tu oraz zweryfikuj info u źródła (http://www.programylojalnosciowe.pl/aktualnosci/uruchomilismy-program-lojalnosciowy-orbita-zyskow/) a zdobędziesz stuprocentową pewność w tej kwestii.

Dobrze jeszcze uzupełnić, że istnieją rzeczoznawcy kosztorysowi, czy też z zakresu psychotroniki itd.